Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | Klinkier

Tutaj jesteś: Budowa i remont / Okna i parapety
Polecany artykuł

Aby ciepło nie uciekało z domu Nowoczesne okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO

kategoria: Okna i parapety , Rehau
Aby ciepło nie uciekało z domu  Nowoczesne okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO
Aby ciepło nie uciekało z domu Nowoczesne okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO

Rosnące ceny energii przyczyniają się do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych rozwiązań w budownictwie. Mają one na celu ograniczenie strat ciepła i tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków. Jedną z możliwości jest zastosowanie energooszczędnych okien i drzwi. Dlatego wybierając nową stolarkę do domu czy mieszkania, warto zapytać sprzedawcę o najnowsze produkty i technologie z tego zakresu.

W obliczu drastycznie rosnących kosztów ogrzewania i malejących zasobów paliw kopalnianych, coraz częściej poszukuje się rozwiązań uwzględniających przyszłościowe wymogi odnośnie efektywności energetycznej budynków. Na znaczeniu zyskują nowe, alternatywne źródła energii, które wspomagają ogrzewanie oraz zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową. Jednakże podstawową rolę dla energooszczędności budynków odgrywa doskonała izolacja termiczna ścian, dachu, okien, drzwi oraz fundamentów. Stąd tak ważny jest właściwy dobór parametrów nowej stolarki, aby zapewnić mieszkańcom komfort cieplny we wnętrzu. Aspekt dobrej izolacji należy uwzględnić nie tylko w budynkach nowo powstających. Warto o tym pamiętać także na etapie termomodernizacji, gdyż straty ciepła przez stare, nieszczelne okna mogą wynosić nawet do 37%.

 okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO

Renomowany producent systemów profili okiennych i drzwiowych REHAU oferuje niezwykle nowatorskie rozwiązanie w tej dziedzinie. To system GENEO, charakteryzujący się podwyższoną efektywnością energetyczną. Dzięki stolarce z profili GENEO można nie tylko zrealizować swoje marzenia odnośnie komfortu cieplnego mieszkania. Wymiernym efektem będzie obniżenie kosztów utrzymania poprzez redukcję corocznych wydatków na ogrzewanie.

Możliwość ograniczenia strat energii to zasługa przemyślanej konstrukcji profili oraz niezwykle stabilnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO, zastosowanego do ich produkcji. Obie te cechy pozwalają w większości przypadków na rezygnację z wzmocnień stalowych, stosowanych tradycyjnie w stolarce okiennej z PVC. Eliminacja stali redukuje ryzyko powstawania mostków cieplnych i ogranicza w sposób istotny ucieczkę ciepła z wnętrza budynku. Tym samym, okna i drzwi GENEO otwierają zupełnie nowe perspektywy w branży okiennej.

Niezwykle ważny parametr – współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła U jest to parametr, który określa własności termoizolacyjne przegród budowlanych, takich jak ściany, stropy czy okna. Podaje on, jaka ilość ciepła (w Watach) przenika przez metr kwadratowy powierzchni w ciągu jednej godziny. Im niższa jest wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepsze są parametry termoizolacyjne danego produktu. Obecne wymagania dla okien i drzwi balkonowych, opisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 06.11.2008, określają, iż maksymalny współczynnik U dla okien i drzwi balkonowych nie może być większy niż 1,7 – 1,8 W/m²K (w zależności od strefy klimatycznej). Stolarka GENEO nie tylko bez trudu spełnia te wymagania, ale również wykracza daleko poza obecnie narzucone standardy. Profile okienne GENEO osiągają wartość współczynnika Uf do 0,86 W/m²K i są w swojej klasie niezaprzeczalnym liderem. Jeszcze lepszy wynik uzyskują wyposażone we wkładki ocieplające profile GENEO PHZ. Charakteryzujący je współczynnik przenikania ciepła Uf = 0,79 W/m²K pozwala na ich stosowanie także w oknach pasywnych. Dodatkowym atutem systemu GENEO, uzyskanym przez obniżenie wysokości profili skrzydła i ościeżnicy, jest zwiększona powierzchnia przeszklenia okien. Umożliwia to efektywniejsze pozyskiwanie ciepła i światła słonecznego.

Również w przypadku systemu drzwi zewnętrznych można mówić o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Uzyskiwany współczynnik przenikania ciepła Uf = 0,76 W/m²K.

 okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO

Innowacyjna technologia z udziałem kompozytów

RAU-FIPRO, nowoczesne tworzywo kompozytowe z zawartością włókna szklanego, powstało na bazie ponad 60-letniego doświadczenia oraz kompetencji REHAU w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Do tej pory tworzywa kompozytowe sprawdzały się doskonale na przykład w technologiach lotniczych czy Formule 1. Odpowiadały za stabilność wybranych elementów i związane z tym bezpieczeństwo. Wprowadzenie przez REHAU nowego tworzywa RAU-FIPRO do produkcji profili, pozwoliło na wykorzystanie niezwykłych właściwości włókien szklanych w technologii okiennej. Specjalna receptura i technologia wytwarzania umożliwiają uzyskanie doskonałych parametrów statycznych. Natomiast zgłoszony do opatentowania system zintegrowanych wzmocnień dba zarówno o doskonałą sztywność profili, jaki i pewny montaż wkrętów mocujących okucia i złączki.

Komfort użytkowania okien i drzwi GENEO

Dotychczas profile okienne z PVC uzyskiwały sztywność poprzez zastosowanie ciężkich wzmocnień ze stali. Profile GENEO swoją sztywność zawdzięczają lekkiemu rdzeniowi z tworzywa RAU-FIPRO, współwytłaczanemu w procesie produkcji z doskonałej jakości, gładką warstwą zewnętrzną z PVC. Oznacza to spore ułatwienie w produkcji i montażu – lżejsze okna łatwiej się transportuje i montuje. Wyższy jest także komfort użytkowania po zamontowaniu gotowych elementów. Dzięki lżejszym skrzydłom okiennym, a także trzem wysokiej klasy obwiedniowym uszczelkom o specjalnym kształcie, ułatwione jest zamykanie i otwieranie okien.

Najlepsze surowce wyjściowe i wysoko postawiona poprzeczka w odniesieniu do przebiegu produkcji sprawiają, że GENEO to produkt o najlepszych parametrach technicznych i jakościowych. Długowieczne, o gładkiej powierzchni zewnętrznej profile z tworzywa RAU-FIPRO są łatwe w pielęgnacji i spełniają najbardziej wygórowane wymagania użytkowników.

Wszechstronność systemu GENEO

System GENEO wykracza poza klasyczne rozwiązania okienne. Dzięki dobrym możliwościom formowania materiału RAU-FIPRO, również nietypowe elementy, np. okna łukowe lub trójkątne, pozostają nadzwyczaj stabilne. Szeroka gama barw otwiera niemal nieograniczone pole do popisu w zakresie kształtowania kolorystyki okien. Do dyspozycji są okleiny drewnopodobne lub w kolorach uniwersalnych, profile lakierowane, a także specjalne nakładki aluminiowe. Wszystkie warianty są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a dzięki gładkiej powierzchni – łatwe w pielęgnacji.

System GENEO doskonale chroni także przed hałasem. W dzisiejszym świecie niemal wszystko – samochody, samoloty, maszyny, ludzie – stanowi źródło nieustannej emisji dźwięków. Dźwięki te stopniowo przeobrażają się w hałas, który nie tylko staje się nie do zniesienia, ale może zagrażać zdrowiu. Poziom hałasu powyżej 60 decybeli zaczyna negatywnie wpływać na organizm. Przy przekroczeniu 130 decybeli powoduje ból. Dlatego tak niezwykle ważna jest maksymalna izolacja od jego uciążliwych źródeł, przynajmniej w swoim mieszkaniu lub miejscu pracy. Okna z profili GENEO doskonale radzą sobie z tym problemem – przy doborze odpowiedniego pakietu oszklenia spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania. Przykładowo, dla szyby o izolacyjności akustycznej 50 dB można uzyskać izolacyjność okna Rw=47 dB. Ten poziom izolacyjności zalecany jest np. w pobliżu autostrad czy lotnisk.

Również w dziedzinie zabezpieczenia przed włamaniami profile GENEO zdobywają same plusy. Profile są tak stabilne, iż nawet bez wzmocnień stalowych zapewnią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Badania okien, wykonane przez Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim, potwierdzają spełnienie wymagań dla klasy WK 2. Przy zastosowaniu dodatkowych środków można bez trudu osiągnąć klasę zabezpieczeń WK 3.

 okna i drzwi GENEO z innowacyjnego tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO

GENEO – technologia jutra

Stosując okna GENEO można nie tylko spełnić już dziś standardy przyszłości. Równie ważnym aspektem, szczególnie w obliczu stale rosnących cen gazu i ropy, jest obniżenie kosztów utrzymania domu lub mieszkania. Nowoczesna stolarka przyczynia się także do zmniejszenia degradacji środowiska na skutek nadmiernej emisji gazów cieplarnianych. Dzięki GENEO przyszłość zaczyna się już dziś…

Więcej informacji o oknach i drzwiach GENEO znajdziesz na stronie www.rehau.pl/geneo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: Rehau

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach