Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Alfabet we wnętrzu

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Alfabet we wnętrzu [Źródło: https://favi.pl/produkty/p/misa-kuchenna-aj?v=322759]

Szaleństwo zdobienia mieszkań przy pomocy znaków alfabetu rozpętało się mniej więcej kilka lat temu. Obrazy w stylu vintage i filmowe plakaty na ścianach zostały zastąpione przez ogromne litery i cyfry, które pojawiać się zaczęły na poduszkach, zasłonach, a nawet na meblach. Ogromna popularność typograficznych dekoracji nie oznacza jednak, że mamy do czynienia z całkowicie nowym trendem.

Motyw podkreślenia osobistego charakteru wnętrza za pomocą wielkiej litery znany był już dużo wcześniej i pojawiał się nawet w środkach masowego przekazu. Za przykład może tu posłużyć legendarny amerykański serial The Mary Tyler Moore. Produkcję tę śmiało można nazwać rewolucyjną - akcja kręciła się bowiem wokół niezamężnej kobiety, która zajmowała się swoją karierą, a nie mężem i dziećmi. Na ścianie mieszkania głównej bohaterki, które znajdowało się w starym wikoriańskim domu, można było dostrzec wielkie M, stanowiące nawiązanie do jej imienia.

Kadr z serialu The Mary Tyler Moore

Kadr z serialu The Mary Tyler Moore, źródło: http://hookedonhouses.net/2009/07/05/mary-richards-apartment-on-the-mary-tyler-moore-show/


Wielką zaletą typograficznego trendu jest to, że świetnie współgra on z najróżniejszymi stylami. Wybierać możemy spośród dziesiątek różnych fontów - tych nowoczesnych i tych utrzymanych w klimacie vintage. Jednym z najczęściej stosowanych jest powstała przed pięćdziesięciu laty Helvetica.

Biurowa czcionka?

Jeszcze większą popularnością cieszy się Times New Roman, który swój debiut zaliczył na łamach brytyjskiego dziennika The Times w 1931 roku. Avenir, czyli bezszeryfowy font o geometrycznym charakterze święci triumfy od końca lat osiemdziesiątych.

Na styl ozdobnego napisu ma również wpływ materiał, z którego jest wykonany. Kolorowy plastik sprawi, że we wnętrzu zapanuje radosna aura. Drewno i patynowane metale nadają pomieszczeniom nostalgiczny klimat. Odrębną kwestię stanowią litery pełniące rolę lamp, które w romantyczny sposób ocieplą wnętrze.

O potędze typografii w branży wnętrzarskiej świadczy również to, iż wielu znanych i doświadczonych grafików zaczęło się zajmować projektowaniem przedmiotów użytkowych. Popularne są serwisy stołowe z typograficznymi motywami a także talerze zdobione słowami lub ciągami cyfr. Projektanci poszli o krok dalej, ponieważ wszyscy pokochali litery powstały całe serie z motywacyjnymi napisami i cytatami, a literki zakradły się również do naszej sypialni.

Coraz większą popularnością cieszą się również drobne przedmioty dekoracyjne z motywami liter i cyfr. Szczytem indywidualizacji mogą być z kolei meble wykonane na miarę i ozdobione imieniem właściciela. Patent ten świetnie sprawdzi się w królestwie Twojego dziecka, możesz z łatwością połączyć zabawę i naukę.

Typograficzne inspiracje sa stworzone dla osób lubiących porządek, literki alfabetu zaprowadzą ład i przejrzysty układ. A jeśli lubisz odrobine matematyki w domu lub w biurze, nie zapomnij o cyfrach. Możesz numerować pudełka, zaprowadzić porządek w biurze lub w szafce z rachunkami. Bądź kreatywny!

Szukasz alfabetycznych inspiracji? Świetnie! Na FAVI znajdziesz duży wybór pięknych przedmiotów z typograficznym zacięciem.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach