Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Aparatura zasilająca - niezbędna w instalacjach i urządzeniach elektrycznych

kategoria: Temat na czasie

 

Za pomocą nowoczesnej aparatury zasilającej można stworzyć sprawnie i bezpiecznie działające instalacje elektryczne. Różnorodne warianty i parametry pozwalają na indywidualne dostosowanie jej do konkretnego przeznaczenia oraz wymagań.

 

W jakim celu stosowana jest aparatura zasilająca?

Do kategorii jak aparatura zasilajaca zalicza się pełna gama komponentów elektrycznych, których zadaniem jest zasilanie instalacji elektrycznych, a także urządzeń i maszyn.

 

Aparatura do zasilania włącza rozbudowaną gamę części, które stosowane są w instalacjach przemysłowych oraz domowych, umożliwiając sprawny przepływ prądu elektrycznego.

 

Odpowiedni dobór właściwej aparatury zasilającej ma kluczowy wpływ na sprawność działania instalacji. Właśnie dlatego musi być ona dopasowana z uwzględnieniem jej zastosowania oraz oczekiwanych parametrów i norm.

Aparatura zasilająca – rodzaje

W skład aparatury zasilającej wchodzi szeroka gama komponentów. Wśród nich znajdują się poniższe:

Transformatory jednofazowe

Przeznaczone do zasilania urządzeń elektrycznych z wykorzystaniem napięcia bezpiecznego. Pozwalają na zredukowanie ryzyka porażenia prądem i mają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi umieszczane są w urządzeniach RTV, AGD, ale również mają zastosowanie w przemyśle.

Transformatory trójfazowe

Transformatory wykorzystujące trzy fazy działają w taki sam sposób jak transformatory jednofazowe, jednak różnią się od nich swoją budową. Wykorzystują uzwojenie umieszczone na trzech kolumnach rdzenia.

Zasilacze

Ponadto aparatura zasilajaca obejmuje także rozbudowaną gamę zasilaczy, które mogą współpracować z wieloma urządzeniami. Podłączone do nich zapewniają dostęp do niezbędnego do ich działania prądu elektrycznego. Do kategorii zasilaczy zaliczana jest pełna gama produktów, między innymi zasilacze impulsowe, zasilacze stabilizowane.

Inne rodzaje komponentów zasilających

Ponadto aparatura zasilająca włącza także wiele innych elementów, do których zaliczają się między innymi transformatory sieciowe, transformatory dzwonkowe, stabilizatory napięciowe, autotransformatory.

Gdzie kupić aparaturę zasilającą?

Dostępna w zróżnicowanych wariantach aparatura zasilajaca jest aktualnie oferowana w wielu sklepach prowadzących sprzedaż komponentów elektrycznych. Mogą one zaoferować swoim klientom dostęp do części od wielu producentów, o zróżnicowanych parametrach, co pozwala na dopasowanie ich indywidualnie do konkretnego zastosowania.

 

 

Aparatura do zasilania jest także dostępna w sprzedaży w sklepach internetowych oferujących szeroką gamę produktów dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach