Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Elektryczność | Wentylacja i klimatyzacja | Woda | Automatyka

Tutaj jesteś: Instalacje / Ogrzewanie

Coraz więcej dofinansowań na pompy ciepła

kategoria: Ogrzewanie , Opracowanie: Redakcja, Źródło: Nateo
Coraz więcej dofinansowań na pompy ciepła
Coraz więcej dofinansowań na pompy ciepła [fot.: Nateo]

Kolejne Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadzają dofinansowania na pompy ciepła dla osób fizycznych. Dotacje przyznawane są nie tylko na zakup urządzeń, ale także na ich montaż czy wykonanie odwiertów.

Środki pozwalające obniżyć koszty inwestycyjne oferowane są w różnych formach. Najczęściej są to dopłaty do kredytów preferencyjnych, które mogą zredukować stopę procentową nawet do symbolicznego 1%. Taką możliwość wprowadził w ostatnim czasie m.in. WFOŚiGW w Katowicach w ramach pilotażowego projektu „Domy energooszczędne” realizowanego na terenie województwa Śląskiego.

  • Beneficjenci otrzymali możliwość kredytowania nawet 90% poniesionych nakładów, a maksymalna kwota może wynieść 200 000 zł – mówi Paweł Kocięba-Żabski, prezes Nateo sp. z o.o.

Tego typu inicjatywy pozwolą nadać rozwojowi pomp ciepła w Polsce zupełnie inny bieg. Często jedyną barierą dla inwestorów są koszty stanowiące ostateczny argument podczas wyboru instalacji grzewczych. Perspektywa zdobycia dotacji sprawi, że coraz chętniej będziemy sięgać po ekologiczne rozwiązania.

Z podobnego dofinansowania mogą skorzystać mieszkańcy województwa łódzkiego. W ramach programu priorytetowego, który potrwa do 2013 roku, na dopłaty do realizacji wykorzystujących odnawialne źródła energii przeznaczono kwotę 3 150 000 zł. Chcąc je uzyskać, wystarczy złożyć wniosek wraz z załącznikami w dowolnym banku, który bierze udział w projekcie. Ich listę można znaleźć na stronie funduszu.

  • Oprócz programów dla osób fizycznych istnieje również wiele możliwości zdobycia dofinansowań na budynki publiczne czy przemysłowe. Przykładem może być konkurs „Zielona energia” organizowany przez WFOŚiGW w Gdańsku. Zanim zainwestujemy w instalację grzewczą korzystającą z odnawialnych źródeł energii, warto wcześniej zapoznać się z możliwością zdobycia dotacji w danym regionie – dodaje Paweł Kocięba-Żabski.

Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych programów priorytetowych oraz konkursów można znaleźć na stronach internetowych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej.

autor: Opracowanie: Redakcja, Źródło: Nateo

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: Eustachy
dn. 08.09.2011 godz. 09:31:48
Gdybym wiedzial że w koncu się zdecydują na dofinansowanie na pompy ciepła to bym poczekał i nie instalował tej instalacji grzewczej rok wcześniej. Pomimo tego polecam to rozwiązanie ze względu na bezproblemowość.
Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach