Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Czy kupno nieruchomości to dobra inwestycja?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Czy kupno nieruchomości to dobra inwestycja?

W naszym kraju nie brakuje osób, które pomimo zgromadzenia dużych oszczędności, mają twardy orzech do zgryzienia. Dotyczy on sposobu ulokowania gotówki. Niestety, większość metod na pomnażanie oszczędności jest albo zbyt ryzykownych, albo zbyt mało rentownych. Nie może zatem być zaskakujące, że coraz więcej ludzi uważa inwestowanie w nieruchomości za najlepszy pomysł na generowanie stałego, praktycznie pasywnego dochodu.

Na początek warto napisać kilka słów o innych sposobach na lokowanie oszczędności, aby dowiedzieć się, dlaczego są one uznawane za nieskuteczne. Wielu ludzi decyduje się na lokaty. Oczywiście, w tym wypadku ryzyko utraty zgromadzonego kapitału jest praktycznie zerowe. Wszystko dlatego, że nawet w przypadku upadłości danego banku - co jest bardzo mało prawdopodobne - oszczędności są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, który w razie czego jest w stanie wypłacić klientom nie tylko zdeponowane sumy pieniężne, ale także wszystkie należne odsetki. Kłopot jednak w tym, że oprocentowanie lokat (aktualnie większość z nich w okolicach 2%-3%) nie pozwala zgromadzić zbyt dużego kapitału.

Nie brakuje też sposobów, które - przynajmniej w teorii - mogą przynieść bardzo duże zyski. Są to między innymi gra na giełdzie czy w zakładach sportowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że wyżej wymienione sposoby są bardzo ryzykowne. Nie tylko trzeba posiadać olbrzymią wiedzę, ale także mieć sporo szczęścia.

Powyższe argumenty sprawiają, że najlepszym sposobem na inwestowanie pieniędzy wydają się być nieruchomości. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki i wpisać hasło nowe mieszkania Szczecin na Tabela Ofert. Dzięki temu już po chwili będziecie mieli wiele ofert z rynku pierwotnego, które pozwolą wam zarabiać regularnie określone kwoty pieniędzy.

Warto zaznaczyć, że na nieruchomościach można zarabiać na kilka sposobów. Niektórzy decydują się na wynajem. Trzeba podkreślić, że mieszkania od dewelopera zazwyczaj cieszą się dużym popytem wśród najemców, dlatego właściciele mogą liczyć na stały, comiesięczny dochód (kwota zależy oczywiście od powierzchni, liczby pokoi czy lokalizacji).
Są też osoby, które decydują się na kupno nieruchomości na rynku pierwotnym i po pewnym okresie sprzedają ją z dużym zyskiem. Na tego typu inwestycjach można zarobić nawet kilkadziesiąt procent. Jeśli zaś właściciel nie znajdzie żadnego kupca (w pierwszym terminie), to może wrócić do wynajmu i poczekać na korzystną ofertę pod kątem finansowym.

Należy jednak pamiętać, aby kupować nieruchomości wyłącznie od sprawdzonych i uczciwych deweloperów. Takie oferty można znaleźć na stronie tabelaofert.pl. Nie brakuje tam mieszkań w bardzo dobrym stanie, które nie mają żadnych ukrytych wad. Poza tym każdy może skorzystać z bogatej liczby dostępnych nieruchomości, aby wybrać takie mieszkanie, która przyniesie największe zyski z wykonanej inwestycji.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: edi
dn. 28.06.2017 godz. 10:55:01
bardzo fajny artykuł
Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach