Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Czy okna i drzwi tarasowe sprawdzą się w naszym domu?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Czy okna i drzwi tarasowe sprawdzą się w naszym domu?

Planując budowę domu, jest mnóstwo rzeczy do zaplanowania i przemyślenia. Jedną z nich są także drzwi tarasowe. Niektórzy mają obawy, czy w ich domu również się sprawdzą. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie powstaje jeszcze kwestia wyboru, czy mają być otwierane czy przesuwne, z jakiego materiału i jaki kolor. Zatem jakie wady i zalety możemy otrzymać z zastosowania takiego rozwiązania?

Za gorąco, czy może za zimno?

Niektórzy się obawiają, że przez większe okno „ucieknie" więcej ciepła. Jednak wcale tak nie jest. Przy zastosowaniu energooszczędnych pakietów 3-szybowych z ciepłą ramką dystansową w połączeniu z ciepłym montażem, może uzyskać bardzo podobne parametry takie jak ściana. Ponadto duże przeszklenie efektywnie doświetli pomieszczenie naturalnym światłem oraz dogrzeje wnętrze w chłodniejsze dni. Jeżeli chodzi o ciepło pozyskiwane z energii słonecznej, niektórzy mają obawy, że w lato nadmiernie będzie nagrzewać pomieszczenia. Jeżeli pomieszczenie w którym chcemy zastosować drzwi tarasowe znajduje się od strony południowej, wówczas możemy zastosować szyby o niskim współczynniku Lt, który zapewni, że mniejsza ilość promieni słonecznych przedostanie się do środka.

Bezpieczeństwo

Nawet na tak dużej powierzchni szyby, możemy zapewnić bezpieczeństwo. Drzwi tarasowe posiadają zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie skrzydła. Jednak zabezpieczenie profilu to nie wszystko. Zważywszy na to, że powierzchnia szyby jest duża, należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Warto zastosować szyby hartowane, które są 4 razy bardziej odporne na uderzenie niż zwykłe. Doskonałym rozwiązaniem są także szyby laminowane, czyli pakiety szybowe klejone specjalną folią ze zwiększoną odpornością na włamanie. Istnieje możliwość kontaktronów, czyli czujniki otwarcia, które zaalarmują domowników o próbie wejścia nieproszonych gości stosunkowo szybko, umożliwiając reakcję właścicieli.

Przesuwanie skrzydeł

Producenci okien nieustannie wprowadzają nowości techniczne, ułatwiające obsługę okien i drzwi. Dzięki temu obecnie nawet przy dużych oraz ciężkich konstrukcjach, możemy przesuwać skrzydła niezwykle lekko. W ofercie firmy Domel specjalne klamki ułatwiają wygodne sterowanie skrzydłami, zaś rolki lekkie i dyskretne otwieranie i zamykanie. Obecna technologia umożliwia także sterowanie za pomocą pilota lub nawet smartphone, jednak w tym przypadku niezbędna będzie odpowiednia aplikacja.

Design

W nowoczesnych projektach domów nie może zabraknąć drzwi tarasowych. To właśnie dzięki nim dom jest otwarty na piękno przyrody, sprawiając że granica między wnętrzem a podwórzem zostaje zatarta. Duże przeszklenia nadają uroku całemu budynkowi. W ofercie firmy Domel drzwi tarasowe występują w bogatej ofercie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu można dopasować kolor do elewacji budynku.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach