Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Czym kierować się przy wyborze bramy przesuwnej?

kategoria: Temat na czasie

Wybór bramy przesuwnej powinien być poprzedzony dokładną analizą wielu czynników - od tego, jak często będzie ona otwierana, po szerokość czy też miejsce jej montażu. O czym jeszcze warto pamiętać? Podpowiadamy.

Brama przesuwna pojawia się na działkach bardzo często i nie bez powodu. Jest ona dobrym rozwiązaniem praktycznie na każdą posesję, a ponadto wygodnym, łatwym w obsłudze oraz niezabierającym przestrzeni z racji tego, że otwiera się na bok. Aby ją jednak zamontować, musimy dysponować wolnym miejscem w linii ogrodzenia albo z prawej, albo też z lewej strony.

Brama przesuwna - częstotliwość otwierania

Warto wziąć ten czynnik pod uwagę, aby ocenić czy na naszą działkę potrzebny jest montaż bramy o podwyższonej wytrzymałości na zużycie. W bramę o mniejszej można zainwestować wówczas, gdy dzienna ilość cykli w których jeden oznacza otwarcie i zamknięcie, nie będzie przekraczać sześciu. Na inny model warto zdecydować się wówczas, kiedy będzie on montowany np. na osiedlu domów jednorodzinnych czy na terenie wspólnoty mieszkaniowej lub w celach zastosowań przemysłowych, gdzie dzienna ilość cykli przekracza często setkę. W tym wypadku wytrzymałość ma ogromne znaczenie.

Szerokość bramy przesuwnej

Oszczędność na świetle wjazdu bramy mija się z celem, aby uniknąć codziennego męczenia się z dostaniem się na posesję. Jeśli bierzemy pod uwagę taki typowy wjazd na nią, gdzie w stosunku do ulicy mamy kąt prosty, wówczas warto postawić na bramy o minimalnym świetle, czyli tak około 4 merów. Będziemy wiedzieli na jaki model się zdecydować sumując szerokość naszego auta i dodając do niej dodatkowo 2 metry. Pamiętajmy jednak o tym, że im więcej miejsca, tym lepiej i wygodniej dla nas.

Rodzaj wypełnienia do bramy przesuwnej

To, na jakie wypełnienie się zdecydować zależy od wielu czynników, jednak nie należy zapominać zarówno o jej przeznaczeniu, jak i o naszych indywidualnych preferencjach. Wypełnienie bramy może być wykonane z różnych materiałów. Do popularnych zaliczane są pozbawione ozdób kształtowniki wykonane z prostych prętów o takiej samej długości czy też zakończone dekoracyjnymi gałkami. Innym rodzajem wypełnienia są blachy metalowe, albo też drewniane sztachety.

Brama przesuwna z napędem

Bramy przesuwne mogą z powodzeniem zostać wyposażone w napęd. Jeśli jesteśmy na niego zdecydowani już na etapie jej zakupu, wówczas warto jest zainwestować w model, który jest tak wyposażony i postawić na taki napęd, który będzie tożsamy z tym zamontowanym w bramie garażowej. W praktyce takie działanie jest bardzo opłacalne z uwagi na to, że do otwierania zarówno przesuwnej, jak i wspomnianej garażowej będzie nam potrzebny tylko jeden pilot.

Wózki do bram przesuwnych

Nie bez znaczenia pozostaje także inwestycja w wózki do bram które muszą być odpowiednio dobrane zarówno do specyfikacji technicznej konkretnego modelu, jak również jego rozmiaru. Wózki do bram przesuwnych są bardzo pomocne, jeśli stawiamy na płynne otwieranie oraz zamykanie skrzydła, a więc można śmiało powiedzieć, że odgrywają istotną rolę sposobie ich działania. Trzeba pamiętać o tym, że najlepsze wózki wahliwe do bram przesuwnychktóre są dostępne na rynku z powodzeniem działają nawet wtedy, kiedy dojdzie do zniekształcenia prowadnicy bramy, a do tego rodzaju usterki dochodzi bardzo często.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach