Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Narzędzia

Elektryczny wałek malarski

kategoria: Narzędzia
obrazek aktualności
Elektryczny wałek malarski [fot.: Bosch]

Bosch rozszerzył ofertę narzędzi do malowania o dwa produkty, które służą do dekorowania ścian i idealnie się uzupełniają. Elektryczny wałek malarski PPR 250 jest przeznaczony do równomiernego nanoszenia farby na gładkie powierzchnie. System natryskowy PFS 105 E Wallpaint zastępuje pędzel przy malowaniu powierzchni posiadających wyraźną strukturę, takich jak mur oraz ułatwia nakładanie farby w miejscach trudno dostępnych, np. w narożnikach i na krawędziach. 


Wałek malarski PPR 250: zawsze odpowiednia ilość farby dzięki technologii „Paint Control”

Dzięki zastosowaniu technologii „Paint Control” do wałka tłoczona jest tylko taka ilość farby, jaka rzeczywiście jest potrzebna. Specjalna konstrukcja modułu pozwala równomiernie nanieść farbę na wałek. Kapaniu farby zapobiega system pobierania farby bezpośrednio z pojemnika. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas i ograniczyć nakłady związane z zabezpieczeniem powierzchni, które nie będą malowane.

Do malowania sufitów lub powierzchni przy podłodze przewidziano specjalną przedłużkę o długości 40 cm, którą można dokręcić do rękojeści. Następnie wystarczy przesunąć pilot z włącznikiem i można malować dalej, bez konieczności stawania na palcach lub pochylania się. Przedłużka umożliwia zwiększenie długości roboczej do 120 cm. Elastyczność działania zapewnia także wąż o długości 5 m. Ponadto urządzenie PPR 250 można pozostawić zawieszone na pojemniku i wygodnie przenieść całość w inne miejsce.

W razie konieczności wymiany wałka Bosch oferuje jako osprzęt zapasowy wałek, jednak można także stosować wałki innych producentów. Dzięki technologii „Easy Clean” system można szybko i efektywnie opróżnić oraz oczyścić po zakończonej pracy. Wszystkie części tłoczące farbę można zdemontować bez użycia dodatkowych narzędzi, podłączyć używając adaptera do kranu z wodą i przepłukać. Po umyciu urządzenie można wygodnie przechowywać, ponieważ nie zajmuje ono wiele miejsca.

zdjecie
System natryskowy PFS 105 E Wallpaint
System natryskowy PFS 105 E Wallpaint do powierzchni o wyraźnej strukturze

Pistolet natryskowy umożliwia malowanie powierzchni o wyraźnej strukturze oraz miejsc trudno dostępnych, takich jak narożniki czy krawędzie. Malowanie natryskowe jest łatwe i daje równomierny efekt nałożenia farby. Gwarantuje to dysza „Easy Jet“, technologia „Spray Control“ oraz wydajna turbina.

„Easy Jet“ to dysza szczelinowa przeznaczona do stosowania farb do ścian. Jest o 30% efektywniejsza od dyszy okrągłej i oferuje cztery możliwości rozpylania farby: w pionie lub w poziomie oraz strumieniem punktowym i płaskim. Optymalną ilość farby ustawia się przy pomocy regulatora. Wyjątkowo równomierny efekt zapewnia niskociśnieniowa technologia „Spray Control“, która pozwala uzyskać bardzo dobre rozpylenie farby. „Spray Control“ zapobiega nałożeniu zbyt grubej warstwy farby, gwarantuje jednolitość i dodatkowo oszczędza do 15% farby.

System natryskowy PFS 105 E Wallpaint jest wyposażony w wydajną turbinę z elektronicznym systemem regulacji strumienia powietrza. Pojemnik na farbę o objętości 1000 ml umożliwia pomalowanie do 8 metrów kwadratowych powierzchni. Urządzenie posiada duże kółka, co ułatwia zarówno pracę, jak i transport urządzenia. Wąż o długości 3,4 m zapewnia dużą swobodę poruszania się. Po pracy można umieścić wszystkie akcesoria w zintegrowanych schowkach. Obydwa urządzenia będą dostępne w sprzedaży od kwietnia 2012.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach