Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Fotowoltaika - dlaczego zyskuje na popularności?

kategoria: Temat na czasie

Z roku na rok przybywa w Polsce właścicieli instalacji fotowoltaicznych - ostatnie 12 miesięcy było pod tym względem rekordowe. Sprawdź, dlaczego panele słoneczne tak szybko zyskują na popularności.

Panele fotowoltaiczne są coraz tańsze

Niższa cena montażu instalacji - to jeden z głównych powodów, dlaczego panele słoneczne zyskują coraz więcej fanów w naszym kraju. Jak pokazują dane, w ciągu ostatniej dekady ceny spadły o połowę i oczekuje się, że będą nadal spadać. Cena paneli słonecznych zbliża się do punktu, w którym ich instalacja jest tańsza niż zakup energii elektrycznej od operatora - wyjaśnia pracownik firmy, której jedną z usług jest klimatyzacja w Węgorzewie. Oznacza to, że obecnie na ich montaż może pozwolić sobie zdecydowanie więcej osób niż jeszcze kilka lat temu.

Panele słoneczne oferują większą wydajność niż jeszcze kilka lat temu

Kolejnym powodem, dlaczego panele słoneczne są obecnie tak popularne jest to, że są one dużo bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet w przypadku małego nasłonecznienia, ogniwa fotowoltaiczne są w stanie produkować wystarczająco dużo energii, aby zrównoważyć zużycie energii w domu.

Zobacz również: fotowoltaika w Węgorzewie - kto uzyskać dofinansowanie?

W przeszłości panele słoneczne były mało wydajne i drogie, więc nie miały większego sensu ekonomicznego, biorąc pod uwagę niskie koszty paliw kopalnych. Jednak teraz, gdy ich poziom wydajności jest dużo wyższy, inwestycja w nie jest bardzo opłacalna.

Rachunki za prąd rosną

W związku z rosnącymi kosztami energii elektrycznej coraz więcej właścicieli domów szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na comiesięcznych rachunkach. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest montaż paneli fotowoltaicznych. Dobrze zamontowany system może potencjalnie zapewnić całą potrzebną energię elektryczną za ułamek kosztów, jakie ponoszą obecnie właściciele gospodarstw domowych. Taka alternatywa jest bardzo kusząca dla większości z nich.

Podsumowanie

Istnieje wiele korzyści związanych z wykorzystaniem energii słonecznej. W tym artykule wymieniono zaledwie 3, ale gwarantuję, że lista ta jest znacznie dłuższa.powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach