Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Gdzie schować deskę do windsurfingu? Gospodarowanie przestrzenią w domu - praktyczne porady

kategoria: Temat na czasie

Lato to czas zabawy i radości - wyjeżdżamy na wakacje, pogłębiamy rodzinne relacje i nawiązujemy nowe znajomości. Z roku na rok przybywa zwolenników aktywnego wypoczynku, a na popularności zyskują różnego rodzaju sporty wodne, jak windsurfing czy kajakarstwo. Te zaś wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu, który poza sezonem trzeba gdzieś przechowywać. O ile uprawianie sportu latem jest czystą przyjemnością, o tyle kwestia przechowania sprzętu może być nieco problematyczna. Na szczęście nie jest to kłopot, z którym nie możemy sobie poradzić. Będziemy potrzebowali jedynie nieco czasu i zaangażowania. Będziemy bowiem musieli nieco przearanżować przestrzeń w naszym domu. Zależnie od tego, gdzie zdecydujemy się umieścić akcesoria - będziemy musieli skupić się na nieco innych rzeczach podczas reorganizacji pomieszczeń.

Gdzie najczęściej trzymamy nieużywane przedmioty?

Zdecydowana większość osób, która uprawia sporty wodne przechowuje swój sprzęt w garderobie. Jest to dość intuicyjny wybór - możemy bez problemu przykryć wiosła czy deski do windsurfingu ubraniami i nie myśleć o nich aż do następnego dsezonu. Aby zrealizować ten pomysł wystarczy zrobić w kącie garderoby nieco miejsca i postawić tam sprzęt zakupiony na przykład w sklepie Decathlon. Nieco inaczej będzie wyglądała ta kwestia w salonie. Tutaj będziemy musieli poczynić już nieco bardziej konkretne zmiany. Pierwszą rzeczą jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Znajdźmy takie miejsce, w którym deska do windsurfingu czy wiosła nie będą rzucać się w oczy i nie będą przeszkadzać domownikom. Jeśli takiego nie ma - stwórzmy je i ukryjmy pokrowiec za meblami czy większymi roślinami doniczkowymi.

Jak nie dopuścić, aby nasz dom zamienił się w graciarnię?

Organizacja przestrzeni to również utrzymywanie porządku. Nikt raczej nie chce, żeby jego dom zamienił się w rupieciarnię. Aby temu zapobiec, wyznaczmy sobie konkretną przestrzeń, w której będziemy przetrzymywać wszelkiego rodzaju nieużywane przedmioty. Uporządkujmy je tak, żeby zajmowały jak najmniej miejsca. Dzięki temu nie będą nam przeszkadzały na co dzień - zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Przestronność pomieszczeń, a organizacja przestrzeni - co je łączy?

Szukając miejsca, w którym będziemy przechowywać deskę do windsurfingu czy wiosła - pamiętajmy, że małe pomieszczenia szybciej się “zagracają”. W związku z tym starajmy się umieszczać wszelkie tymczasowo nieużywane przedmioty w większych pokojach. Dzięki temu unikniemy efektu rupieciarni, nawet jeśli sprzętu i akcesoriów będzie stosunkowo dużo. Gdy na zewnątrz jest ciepło, każdy ma ochotę wskoczyć do wody i się nieco ochłodzić. Zwolennicy aktywnego wypoczynku idą jednak o krok dalej i podejmują się różnego rodzaju sportów. Warto zawczasu pomyśleć również o kwestii przechowywania sprzętu, którego używamy do tych aktywności. Na szczęście nie powinno nam to sprawić wielkiego problemu - o ile oczywiście odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń w domu. Zazwyczaj wystarczy wyznaczenie konkretnego miejsca i uporządkowanie przedmiotów.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach