Szukaj w serwisie

Kategorie:

Nawierzchnie | Ogrody zimowe | Bramy i ogrodzenia | Balkon i taras

Tutaj jesteś: Wokół domu / Bramy i ogrodzenia

Jak dobrać napęd do bramy garażowej

kategoria: Bramy i ogrodzenia
Jak dobrać napęd do bramy garażowej
Napęd garażowy Normstahl z serii Magic

Decydując się na montaż automatyki do bramy garażowej, warto również pomyśleć o kontrolerze stanu bramy. Dobrze dobrany duet sprawia, że wejście do garażu jest ciche, tanie w eksploatacji i przede wszystkim bezpieczne. O tym, jak dobrać napęd bramy garażowej oraz kontroler mówi Michał Baranowicz – ekspert z firmy Normstahl Entrematic, jednej z liderów w dziedzinie innowacyjnych produktów do zastosowań we wjazdach garażowych.

Napędy do bram garażowych zwykle można zamontować w każdym typie bramy. Bez względu na to czy jest to uchylna, segmentowa górna lub też boczna, automatyka będzie odpowiedzialna za komfortowe i wygodne otwieranie oraz zamykanie wejścia do garażu. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Napęd sterujący pracą bramy powinien być przede wszystkim szybki, tani w eksploatacji, cichy oraz oczywiście bezpieczny dla użytkowników. Automaty oferowane przez firmę Normstahl Entrematic zapewniają szybkość zamykania i podnoszenia bramy na poziomie 21 cm/sek. Oznacza to, że nie musimy długo czekać na całkowite zabezpieczenie lub otwarcie garażu.

Warto wybierać ekonomiczne napędy, czyli takie, które nie pobierają dużo prądu podczas pracy i nie przekładają się systematycznie wzrastające rachunki za energię elektryczną. Jednak najważniejszą cechą bramy garażowej są oferowane przez nią zabezpieczenia, które będą barierą dla włamywacza. Sygnalizacja świetlna automatu informuje wjeżdżającego do garażu użytkownika, że opuścił zakres działania fotokomórki, a więc Auto zostało zaparkowane w garażu i może bezpiecznie zamknąć bramę. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne dla właścicieli dużych samochodów i niewielkich garaży, do których po wjeździe nie jesteśmy pewni, czy możemy już zamknąć bramę bez ryzyka uszkodzenia auta.

Oprócz napędu garażowego, inwestorzy coraz częściej decydują się na poprawienie ergonomii wjazdu do garażu za pomocą kontrolera stanu bramy. Urządzenie to, zintegrowane z automatyką, pozwoli precyzyjnie określić, w jakiej pozycji znajduje się brama garażowa. W przypadku niezamknięcia się bramy z powodu wykrycia przeszkody przez jeden z systemów zabezpieczeń - przeciążenie, fotokomórka czy optyczna listwa kontaktowa. 

  • Przed decyzją o zakupie tego rodzaju urządzenia warto zapoznać się z najważniejszymi jego zaletami. Dobierając kontroler, warto zwrócić uwagę na czytelny sposób sygnalizacji niebezpieczeństwa oraz klarowny sygnał, że coś dzieje się z wejściem do garażu. Kontroler Magic Door Control od Normstahl Entrematic sygnalizuje diodą oraz dźwiękiem, że drzwi prowadzące do garażu zostały nieprawidłowo zamknięte lub napotkały przeszkodę uniemożliwiającą zabezpieczenie wejścia – mówi Michał Baranowicz.

A co zrobić w przypadku, kiedy mamy dwustanowiskowy garaż z dwoma bramami?

  • Możemy oczywiście inwestować w 2 osobne kontrolery, jednak ze względu na koszty i ergonomię warto zdecydować się na jedno rozwiązanie – z pomocą przychodzi 2-kanałowy Magic Door Control – dodaje ekspert z Normstahl Entrematic.

Automatyka bramy garażowej to przede wszystkim synonim komfortu i wygody użytkowania. Siedząc wygodnie w samochodzie, nawet z pewnej odległości, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by otworzyć bramę. W przypadku markowych rozwiązań firmy Normstahl Entrematic, tym samym pilotem można sterować oświetleniem podjazdu czy bramą wjazdową.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: telek
dn. 09.02.2017 godz. 15:13:05
automatyczna brama to bardzo wygodne rozwiązanie w czasie zimy
Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach