Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak skutecznie osuszyć piwnicę? Kilka rad, które warto znać

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jak skutecznie osuszyć piwnicę? Kilka rad, które warto znać

Z nadejściem jesieni i towarzyszącą jej często deszczową pogodą, wielu właścicieli piwnic zmaga się z wodą i wilgocią, które przedostają się do piwnic. Samo osuszenie zawilgoconych ścian po opadnięciu czy wypompowaniu wody nie spowoduje, że pozbędziemy się problemu. Zastosowanie środków grzybobójczych również nie wyeliminuje problemu.Co zatem trzeba zrobić? Przede wszystkim należy rozpoznać i wyeliminować przyczynę problemu.

Diagnoza problemu i dobór technologii naprawy

Chcąc trwale i skutecznie osuszyć zalaną czy zawilgoconą piwnicę, trzeba przede wszystkim zdiagnozować przyczyny pojawienia się wody. Kolejnym krokiem, będzie dobór odpowiedniej technologii naprawy oraz środków, jakie należy zastosować. Trzeba pamiętać, że dla skutecznegozlikwidowania wodypojawiającej się w piwnicy istotne jest uzyskanie ciągłość izolacji pionowej i pionowej. Tylko poprawnie i profesjonalnie wykonane obie te izolacje, stworzą skuteczną barierę przed wnikaniem wody.

Zdarza się jednak często, szczególnie w budynkach starszej daty, że zastosowane izolacje pionowe czy poziome są uszkodzone, przez cow ogóle nie spełniają swojej funkcji. W niektórych przypadkach stwierdza się kompletny brak hydroizolacji. Nie można również zapomnieć o izolacji termicznej. Ochrona fundamentów przed przemarzaniem powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości.

>>Suez Izolacje Budowlane - pomożemy Ci raz na zawsze pozbyć się wilgoci<<

Czym jest osuszanie?

Osuszanie toproces, zazwyczaj składający się z kilku etapówrozciągniętych w czasie. To zdecydowanie nie jednorazowa operacja, która załatwi sprawę ‘od ręki'. Na czas trwania całego procesu osuszania, wpływać będzie kilka czynników - przede wszystkim stopień zawilgocenia oraz rodzaj materiałów, z jakich został budynek wykonany.

Po zdiagnozowaniu przyczyn powstawania problemu, należy wykonać wtórną izolację, która odetnie dopływ wody. Dzięki tego rodzaju zabiegowi, woda nie będzie już przedostawać się w głąb murów. Nadal jednak nie możemy powiedzieć, że już trwale i skutecznie pozbyliśmy się problemu wilgoci.

Kolejny etap prac osuszeniowych to wykonanie„oddychającego"systemu w skład, którego wchodzić będą tynki renowacyjne i malarskie powłoki paroprzepuszczalne.

>>Skuteczne rozwiązania w Suez Izolacje Budowlane<<


Osuszanie - błędy, które popełniamy najczęściej

Walcząc z wilgocią w piwnicy,inwestorzy często popełniają wiele błędów.

Do tych najczęściej spotykanych należą:

  • błędna lub zbyt powierzchowna diagnoza czyli brak prawidłowego rozpoznania przyczyn pojawienia się zawilgocenia

  • sugerowanie się ceną, a nie jakością materiałów, jakie chcemy użyć
  • eliminowanie tylko widocznych skutków wilgoci np. usuwanie pleśni i grzybów na ścianach za pomocą różnych dostępnych środków
  • zamalowanie powierzchni pierwszym lepszym preparatem z marketu budowlanego- tego rodzaju zabiegi generować będą tylko kosztyi z pewnością nie doprowadzą do skutecznego pozbycia się problemu

>>Potrzebujesz sprawdzonych materiałów?<<

Warto zwrócić się do specjalisty

Kiedy stajemy wobec problemu wilgoci czy okresowo pojawiającej się wody w piwnicy,często stwierdzamy, że obejdzie się bez pomocy specjalisty i z problemem poradzimy sobie sami. W większości przypadków jednak, tego rodzaju zabiegi i działania wymagać będą przedewszystkim specjalistycznej wiedzy, odpowiedniego doboru technologii oraz dobrej jakości materiałów. Kupując pierwszy lepszy produkt z marketu, niestety nie jesteśmy w stanie skutecznie działać. Podjęte przez nas kroki z użyciem tego rodzaju materiałów, może na pierwszy rzut oka dadzą jakiś efekt, ale problem wróci do nas w czasie kolejnych większych opadów deszczu czy wiosennych roztopów.

Kiedy więc staniemy oko w oko z problemem zawilgocenia czy wody w piwnicy, wartozastanowić się nad oddaniem sprawy w ręce specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się tematem - trafnie zdiagnozują problem, dobiorą odpowiednia technologię naprawy imateriały.Po zakończonych pracach naprawczych, będziemy mieli gwarancję solidnie wykonanej pracy i pewność, że za tydzień, miesiąc czy rok problem nie wróci do nas.Dobór odpowiedniej technologii oraz zastosowanie dobrej jakości materiałów da nam pewność, że pozbędziemy się problemów z wilgocią, a wykonane izolacje wtórne będą działały bez zarzutów.

>>Sprawdź skuteczne i trwałe rozwiązania  z Suez Izolacje Budowlane<<

 

Suez logoSUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o.

Langiewicza 18, 35-021 Rzeszów

tel. +48 17 85 30 205 / +48 606 505 205

e-mail: zapytania@suez.com.pl

pon-pt. 7:00 - 18:00


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach