Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak wygląda stan rynku nieruchomości w Grecji?

kategoria: Temat na czasie

Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z Polski i rozpoczęcie nowego rozdziału nawet w daleko położonym państwie. Jednym z ciekawych kierunków jest Grecja. Ciepły klimat, orientalne jedzenie i mnóstwo historycznych zabytków. Jak zatem wygląda stan rynku nieruchomości w Grecji? Podpowiadamy.

Czy inwestycja w greckie nieruchomości się opłaca?

Śródziemnomorski klimat sprawia, że sezon urlopowy w Grecji trwa praktycznie przez cały rok, co przynosi właścicielowi greckiej nieruchomości szansę na udany wypoczynek oraz możliwość wynajęcia mieszkania czy domu turystom, osiągając tym samym satysfakcjonujący zwrot z inwestycji.


Przeszkodą do tego rodzaju lokaty, w szczególności dla przeciętnego Polaka, jest fakt, że bardzo trudno znaleźć grecką nieruchomość za mniej niż 100 tys. euro. Dla sporej liczby naszych krajanów to kwota zaporowa, którą wolą przeznaczyć na lokatę lub włożyć na konto oszczędnościowe. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że jeżeli dany inwestor znalazłby dom położony blisko morza, to jego roczny wynajem przyniósłby mu minimum 15-procentowy zysk w skali roku. Ceny za wynajem wypoczynkowych nieruchomości są bowiem dużo wyższe, aniżeli przeciętnego domu czy mieszkania w słonecznej Helladzie.

Zobacz także:  https://modernmarketing.pl/najlepsze-kraje-do-pracy-zdalnej-wybierz-cos-dla-siebie/

Czy warto zainwestować w greckie nieruchomości?

Podstawą podczas poszukiwania nieruchomości w Grecji jest zatrudnienie dobrego agenta – w razie jakichkolwiek kłopotów na pewno nam pomoże i doradzi, oszczędzając wiele czasu i nerwów. Dobrym pomysłem jest też skontaktowanie się wcześniej z prawnikiem, który wesprze nas w walce z formalnościami. Jakie warunki należy spełnić, jeśli jesteśmy zainteresowani nabyciem nieruchomości w Grecji?


Przede wszystkim potrzebny nam będzie grecki numer podatkowy. W tym celu należy przedłożyć podanie i dokument potwierdzający tożsamość - paszport bądź dowód osobisty - w lokalnym urzędzie podatkowym. Uzyskanie numeru podatkowego jest bezpłatne. Potrzebne będzie nam także konto w lokalnym banku.

Grecja a wakacyjna destynacja

Mimo wszystko wiele osób decyduje się na spędzenie tam swojego urlopu. Na stronie https://www.traveligo.pl/ można znaleźć wiele ciekawych ofert. Wakacje w Grecji mogą okazać się naprawdę pięknym czasem. Bogata historia, nietuzinkowe jedzenie i zdrowe przyprawy - to właśnie cała Grecja. Oczywiście sam kraj to nie jedyne miejsce, do którego tłumnie wybierają się turyści. Mogą to być chociażby wakacje na Krecie, gdzie można zachwycać się piaszczystymi plażami i czystą, wręcz lazurową wodą.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach