Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak zamówić wywóz gruzu - kontener czy odbiór gruzu z załadunkiem?

kategoria: Temat na czasie

 

Firmy prowadzące wywóz gruzu oferują swoim klientom obsługę w dwóch wariantach, a mianowicie z opcją podstawienia kontenera lub też z odbiorem gruzu od ręki. Na co warto się zdecydować? Porównujemy te propozycje i podpowiadamy, jaka jest najlepsza.

Gruz – jak się go pozbyć?

 

Gruz jest materiałem dość trudnym w utylizacji ze względu na swój ciężar oraz objętość. Właśnie dlatego wtedy, gdy trzeba go usnąć, często powstaje pytanie – jak to zrobić?

 

Obecnie gruz można usunąć samodzielnie, dostarczając go do punktów PSZOK. Konieczne jest wtedy posiadanie odpowiedniego samochodu albo przyczepy samochodowej, którymi będzie można dostarczyć go do celu. PSZOK nie pobiera opłat za oddanie gruzu z prac prowadzonych w gospodarstwie domowym.

 

Nie każdy ma jednak czas oraz możliwości, aby pozbyć się gruzu we własnym zakresie. Właśnie dlatego warto zdecydować się wtedy na obsługę firm, które zajmują się prowadzeniem kompleksowych usług w ramach odbioru tego typu opadu.

Wywóz gruzu – co zamówić?

Firmy prowadzące usługę wywozu gruzu oferują swoim klientom do wyboru dwie opcje obsługi, czyli wywóz gruzu w podstawionym wcześniej kontenerze albo też odbiór gruzu razem z załadunkiem. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną opcję warto zwrócić uwagę na jej specyfikę.

 

Wywóz odpadków w kontenerze jest obecnie bardzo popularną opcją. Jest tani i wygodny. Wymaga jednak samodzielnego załadunku. Wówczas firma wynajmująca kontenery na gruz podstawia ten o wybranej przez klienta pojemności na miejsce na wskazany w umowie czas. Następnie klient może zapełnić kontener gruzem. To zatem bardzo dobra opcja wtedy, gdy planuje się dopiero rozpoczęcie prac wyburzeniowych czy remontowych, ponieważ powstały w ich trakcie gruz można usuwać na bieżąco.

 

Druga opcja, czyli wywóz gruzu wraz z załadunkiem jest znacznie wygodniejsza, ponieważ wtedy pracownicy firmy odbierają odpadki ze wskazanego miejsca. Jest ona zamawiana głównie przez te osoby, które nie mają czasu lub możliwości, by samodzielnie załadować gruz do kontenera, dlatego potrzebują w tym pomocy.

 

Gdy potrzebny jest wywóz gruzu Gliwice są miastem, gdzie także można skorzystać z kompleksowej obsługi w ramach odbioru odpadków po remoncie, budowie i wyburzeniu. Działające w mieście oraz w okolicach firmy zapewniają wtedy kompleksową obsługę.

Ile kosztuje wywóz gruzu?

 

Za wywóz gruzu należy zapłacić od około 350 złotych w przypadku małego kontenera, natomiast przy dużych objętościach koszt to nawet powyżej 1500 złotych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach