Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jaką bramę wiazdową wybrać?

kategoria: Temat na czasie, opracowanie: Redakcja, źródło: Legi Polska
obrazek aktualności
Jaką bramę wiazdową wybrać? [fot.: Legi Polska]

Zima to doskonały czas na planowanie zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Jednym z jej najważniejszych elementów musi być solidna i bezpieczna brama. Jakie rodzaje bram dostępne są na rynku oraz czym się kierować przy wyborze?

Skrzydłowe czy przesuwne?

Najpopularniejszym modelem są klasyczne bramy skrzydłowe. Mogą być wyposażone w jedno, dwa lub trzy skrzydła. Decydując się na rozwiązanie uwzględniające montaż bram skrzydłowych, musimy pamiętać, że istnieją regulacje prawne, dotyczące sposobów i kierunków ich otwierania.


Brama i furtka muszą otwierać się do wnętrza posesji. Szerokość bramy wjazdowej musi wynosić minimum 2,4 m w świetle, a szerokość furtki – conajmniej 0,9 m. Lokalizacja bramy i furtki jest ustalona w projekcie architektonicznym. Można ją zmienić, ale pod warunkiem, że nowa lokalizacja nie utrudni dostępu do innych posesji i nie spowoduje kolizji z urządzeniami technicznymi na ulicy. W furtce nie może być próg utruniający wjazd dla wózków inwalidzkich.


Nieco inne zasady obowiązują przy montażu bramy przesuwnej samonośnej. Warto wiedzieć, że najważniejszym czynnikiem jest jej odpowiednie wyprofilowanie, tak aby bez przeszkód mogła się otwierać i zamykać. Istotne jest również zaplanowanie głębokiego fundamentu - w niższych temperaturach może dojść do odkształceń i uszkodzeń.

Zautomatyzowana czy tradycyjna?

Wybór bramy automatycznej to większa wygoda. Dzięki zdalnemu sterowaniu w brzydką pogodę możemy pozostać w samochodzie i utorować sobie przejście jednym wciśnięciem guzika. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Awaria fotokomórki, czy inny defekt systemu może spowodować straty - od rys na samochodzie po ciężką kontuzję, dlatego ważne, aby zarówno produkt jak i wykonawca spełniali najwyższe normy bezpieczeństwa. Inne kłopotliwe sytuacje mogą wyniknąć z faktu, że bramy automatyczne są zasilane elektrycznie i od tego zasilania zależne. Trzeba zatem być przygotowanym na awarię sieci i wyposażyć bramę w alternatywne źródło prądu.

Zobacz także:
Wybieramy siatkę ogrodzeniową
Gabiony, pomysłowe ogrodzenie

 

autor: opracowanie: Redakcja, źródło: Legi Polska

powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach