Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jaką umywalkę wybrać do łazienki?

kategoria: Temat na czasie

Współczesne łazienki pełnią znacznie inną funkcję niż te jeszcze kilka lat temu. To nie tylko miejsce higieniczne, obecnie spełnia również rolę relaksacyjną. Przy wyborze poszczególnych elementów łazienkowych istotna jest funkcjonalność oraz interesujący design. Ogromne znaczenie w łazience odgrywa umywalka, bez niej to pomieszczenie wydaje się być niekompletne. Warto podczas wyboru umywalki wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Znaczenie ma czy będzie to umywalka czarna czy raczej klasyczna w białym kolorze oraz czy będzie umieszczona na blacie czy pod nim. Te kwestie zostaną uwzględnione w niniejszym wpisie.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze umywalki?

To, co jest kluczowe w momencie wyboru umywalki to jej funkcjonalność. Powinna cechować się trwałością, właściwym rozmiarem i ciekawym designem. To miejsce, przy którym najczęściej spędza się czas podczas porannej czy wieczornej toalety, więc warto zadbać o to, by była przy niej odpowiednia ilość przestrzeni, by komfortowo móc z niej korzystać. To jak duża jest umywalka jest ogromnie ważna. Standardowa szerokość umywalek zwykle sięga 45-60 cm przy głębokości 25-56cm. Im większy rozmiar umywalki tym większa ochrona podłóg oraz ścian przed zachlapaniem.

Obecnie w łazienkach ma się znacznie więcej miejsca, więc przy urządzaniu dużego pomieszczenia można zamontować umywalkę o szerokości od 100 do nawet 150 cm. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego kształtu umywalki. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Rynek oferuje szereg różnych umywalek począwszy od tradycyjnych, bardziej kolistych mis, przez kwadratowe, aż po prostokątne umywalki. Umywalka powinna być ściśle dobierana pod szafkę łazienkową oraz lustro, gdyż jak wiadomo te elementy stanowią jedną harmonijną całość, występującą w wielu łazienkach. Podobnie jest z armaturą, powinna być ona dopasowana do aranżacji całego wnętrza.

Kolor umywalki - umywalka czarna, biała oraz inne

Kiedyś nie wyobrażano sobie, by umywalka mogła mieć inny kolor, aniżeli biały. Obecnie na rynku pojawia się wiele propozycji kolorystycznych. Oprócz białych i standardowych na półkach sklepowych pojawia się umywalka czarna, która dedykowana jest bardziej oryginalnym przestrzeniom łazienkowym, nadając jej wyjątkowego charakteru i zdecydowanego wyglądu. Spotyka się także umywalki szare, czerwone oraz różne inne w ciekawe wzory wykonane z przeróżnych materiałów.

Umywalka nablatowa - ostatni krzyk mody

Obecnie w wielu łazienkach można spotkać umywalki nablatowe. Stały się one niejako symbolem nowoczesności. Mogą występować w okrągłym kształcie, kwadratowym czy bardziej owalnym. Umywalka umieszczona na blacie powoduje, że całe wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru. Ogromnym plusem tego typu umywalek jest to, że są wysokie, dzięki czemu nie ma się problemu z rozchlapywaniem się wody wokoło niej. Ponadto, dzięki takiemu ułożeniu w szafce, na której umieszczono blat zyskuje się znacznie więcej miejsca na podręczne kosmetyki i inne przedmioty niezbędne do codziennej pielęgnacji. Dodatkowa przestrzeń pojawia się także wokół samej umywalki, dzięki czemu na wyciągnięciu ręki ma się kosmetyki, z których korzysta się najczęściej.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach