Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek budowlany

Kolor elewacji - na jaki odcień postawić?

kategoria: Rynek budowlany

Pomysłów na kolory elewacji jest wiele - od stonowanej bieli, po grafitowe czy chłodne beże. Na rynku dostępne są setki kolorów oraz struktur kamienia dekoracyjnego. Na to, na które się zdecydujemy ma wpływ kilka czynników? O jakich warto pamiętać? Podpowiadamy. 

Kolor elewacji, a trendy

Trendy opanowały nie tylko wnętrza, ale także elementy wykończeniowe, w tym właśnie elewacje. Z roku na rok moda się zmienia, przybywa nowych kolorów, inne wracają do łask, a jeszcze inne bezpowrotnie znikają z listy tych pożądanych. Dużo dzieje się także w kwestii łączenia struktur oraz barw. Sam tynk po woli odchodzi do lamusa. Do łask wchodzi również kamień dekoracyjny, który coraz częściej zrobi elewacje wielu domów. Świetnie imituje skały z różnych zakątków świata, a ponadto odpowiednio dobrany - dobrze współgra z charakterem posesji, a często po prostu mu go nadaje. Nie bez znaczenia pozostaje także to, ze jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, a ponadto zachowuje dobry wygląd przez lata. Pamiętajmy jednak o tym, że to, co dobrze wygląda u naszego sąsiada, niekoniecznie równie dobrze będzie prezentowało się u nas. Zanim więc zdecydujemy się na budowanie w trendach, dokładnie przemyślmy taką decyzję. 

Kolor elewacji - zwróć uwagę na otoczenie

Gust i indywidualne wyczucie smaku, to nie jedyne kwestie, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze zarówno kolorystyki, jak i struktury materiału wykończeniowego. Nie bez znaczenia pozostaje również dopasowanie do otoczenia i charakteru naszej posesji. Jeśli postawiliśmy na kamień dekoracyjny, wówczas warto wziąć pod uwagę styl architektoniczny naszego domu, a więc np. to, czy ma nowoczesną bryłę, jakie materiały zostały zastosowane, a więc to, czy kamień je podkreśli czy raczej przyćmi. Najlepiej jest stawiać na pochodne jednego lub dwóch kolorów. Tutaj przyjrzyjmy się zarówno kolorom ogrodzenia, jak dachówki, stolarki okiennej, a także drzwiowej. Unikajmy kolorystycznego misz-maszu. 

Na jakie barwy stawiać, aby było "bezpiecznie"? Dobrze sprawdzą się np. odcienie szarości, wszelkiej maści. Nie mniej pożądane mogą być barwy ziemi, czyli brązy czy beże. Bardzo dużo inwestorów stawia też na wapienne bloczki czy imitacje piaskowca. Te bardzo dobrze sprawdzają się na posesjach wodzących na myśl śródziemnomorskie uliczki. 

Na koniec: ważne jest patrzenie na jakość materiałów z których będziemy korzystać przy tworzeniu elewacji. Pamiętajmy, że ma ona nam posłużyć na lata, więc oszczędzanie na wspomnianej jakości po jakimś czasie może  odbić nam się przysłowiową czkawką. W praktyce: po prostu będziemy musieli ją wymieniać, co będzie stratą zarówno czasu, jak i finansów. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach