Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Montaż paneli fotowoltaicznych - dlaczego odgrywa on ważną rolę?

kategoria: Temat na czasie

Instalacja paneli fotowoltaicznych przyniesie nam bardzo dużo korzyści. Większa ekologiczność domu, niskie rachunki za prąd, brak przejmowania się podwyżkami czy uniezależnienie się od miejskiej sieci energetycznej – to najważniejsze z nich. Potencjał fotowoltaiki jest naprawdę duży, można go wykorzystać pod warunkiem odpowiedniego zaprojektowania instalacji oraz montażu. Współpraca w tym zakresie z doświadczonym dostawcą na pewno wyjdzie nam na dobre.

Fotowoltaika to jedno z tych rozwiązań, na które obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie. Montaż paneli pozwoli nie tylko na to, aby odciążyć domowy budżet, sprawi również, że dom będzie w większym stopniu ekologiczny. Dysponując darmowym prądem ze słońca mamy możliwość zasilenia pampy ciepła, paneli podczerwonych, pieca gazowego czy klimatyzacji, czyli wszystkich ekologicznych źródeł ciepła. Gdy dodatkowo posiadamy wentylację mechaniczną, której zadaniem jest sprawne usuwane zanieczyszczonego powietrza i dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego – stworzymy sobie bardzo komfortowe warunki.


Wybór firmyWarto prześledzić rynek lokalny. Na pewno tam znajdziemy dostawcę, który na podstawie projektu domu i oględzin na miejscu zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Wykonawca powinien:

- działać legalnie,
- podpisać z nami umową i udzielić gwarancji,
- być terminowym,
- posiadać udokumentowane portfolio,
- dysponować odpowiednim zapleczem technicznym.

Montaż fotowoltaiki w Białymstoku lub innych miastach będzie wtedy przeprowadzony zgodnie ze wszystkimi szczegółami.

Zobacz także: http://www.olazienkach.pl/dbanie-o-panele-fotowoltaiczne---jak-nalezy-to-robic-prawidlowo,285,aktualnosc.html


Jak połączyć panele fotowoltaiczne?


Zakładając, że mamy już przygotowane miejsce do montażu oraz dobrane wszystkie elementy instalacji, możemy przejść do montażu. Jest on kluczowy i ma zasadniczy wpływ na to, jak elektrownia będzie działać, jak szybko będzie zużywał się sprzęt, w jakim stopniu będzie konieczny serwis w przyszłości.

Panele fotowoltaiczne montuje się albo na dachu, albo na gruncie. Warunkiem jest dobry dostęp do promieni słonecznych i ograniczona ilość przeszkód. Moduły montowane są na specjalnych stalowych konstrukcjach, które gwarantują stabilność pracy i brak ich przemieszczania się. Panele w zależności od ich rodzaju, poziomu nasłonecznienia, miejsca do montażu łączymy szeregowo lub równolegle. W obu przypadkach uzyskamy taką samą sprawność instalacji. Można o tym poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/


Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych


Zdecydowanie warto zadbać o to, aby montaż paneli fotowoltaicznych był przeprowadzony zgodnie ze sztuką i przede wszystkim z zaleceniami producentów. To zagwarantuje, że wszystkie elementy, które wchodzą w skład instalacji będą działa dokładnie tak, jak powinny, będą do siebie dopasowane, żaden element instalacji nie będzie przeciążony. To bezpośrednio przełoży się na sprawną produkcję prądu.

Warto również wspomnieć o tym, że panele bardzo często działają w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Niejednokrotnie zdarza się, że w ciągu kilku godzin mamy do czynienia z bardzo dużym nasłonecznieniem, silnym wiatrem, opadami deszczu, gradem, burzą. Prawidłowy montaż utrzyma panele w miejscu podczas porywistego wiatru, sprzęt będzie się o wiele wolniej zużywał, a my nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z wymianą modułów czy falownika.

Mniejsze koszty to oszczędności oraz szansa na to, że cała instalacja fotowoltaiczna zwróci się o wiele szybciej.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach