Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Finanse

Najprostsze kroki aby wybudować własny dom

kategoria: Finanse

Wiele osób zamieszkujących bloki, słysząc głośną kłótnię u jednego sąsiada, a głośną muzykę od drugiego myśli sobie ,,a może by tak wybudować własny dom, przenieść się w końcu na swoje”. Lecz niestety często na myślach się kończy, ponieważ mało osób tak naprawdę wie jak budować domy. W tym artykule postaraliśmy się zawrzeć przydatne rady, które pomogą wam w drodze do własnych czterech kątów.

 

Wybór działki – grunt to podstawa!

Na samym początku naszej drogi do własnego domu musimy przetrząsnąć sieć oraz ogłoszenia lokalne (bądź w innych miastach bądź wsiach, wszystko zależy od nas) i znaleźć odpowiednią dla nas działkę. Pamiętajmy jednak, że lokalizacja ma tutaj duże znaczenie, ponieważ działka w dzielnicy dużego miasta będzie kosztowała fortunę a na przykład dwa razy większy kawał szczerego pola na samym środku niczego będzie kosztował nas grosze. Mamy dla was jedną, szczerą radę, co do wyboru gruntu. Zawsze starajcie się wybrać trochę większą działkę, niż taką, którą będziecie uważać za wystarczającą. Ponieważ miejsca i tak po jakimś czasie wam braknie, a jeśli już postawicie dom to w dziewięćdziesięciu dziewięciu procent przypadków nie będziecie w stanie tej działki powiększyć (winszujemy temu jednemu procentowi co się udało).

 

Materiały – następny krok w kierunku naszych własnych czterech ścian.

Drewno, cegła, metal, plastik w niektórych przypadkach nawet ziemia – wybór materiałów do budowy domu wydaje nam się naprawdę spory, jednakże pamiętajmy, że materiał materiałowi nierówny, jeden trzyma lepiej ciepło, drugi jest bardziej odporny na czynniki przyrodnicze (pogodę) a jeszcze inny nie wymaga tak dużo uwagi przy konserwacji. Ważnym czynnikiem jest również dzwiękoszczelność. Lepszy materiał może wygłuszać np. nasze seks zabawy z żoną w sypialni. Czym kierować się przy wyborze materiałów? Przede wszystkim zasobnością naszego portfela, ponieważ wiadomo że nie postawimy domu za pieniędzy których nie mamy. Drugą rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę jest jakie warunki atmosferyczne panują wokół wybranej przez nas działki. Jeśli wybraliśmy sobie na przykład działkę w USA, gdzie często panują burze oraz huragany, logicznym wyborem będzie tutaj cegła. Jeśli jednak wybieramy grunt w umiarkowanym klimacie (przykładowo Polska) to drewno w zupełności wystarczy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach