Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Nowoczesny monitoring w domu. Co wybrać? Jak go zamontować?

kategoria: Temat na czasie

Zapewnia większe bezpieczeństwo, a przy tym nie kosztuje tak dużo, jak mogłoby się wydawać – system monitoringu to zakup, na który decyduje się dzisiaj coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Dlaczego warto zdecydować się na własny monitoring? Jak go zamontować – także w istniejącym już domu?

 

Dlaczego warto kupić monitoring domowy?

Monitoring niesie za sobą wiele korzyści. Zakup tego typu wyposażenia pozwala na ciągłe monitorowanie – podgląd tego, co dzieje się w budynku i na zewnątrz niego. Kamery mogą działać zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, zapewniając stały dostęp nie tylko do wizji, ale także do głosu.

 

System monitoringu w domu to przede wszystkim wyższy poziom bezpieczeństwa. Nie tylko daje on podgląd w czasie rzeczywistym i dostęp do archiwalnych danych, ale także ma funkcję prewencyjną, zapobiegając zdarzeniom jak włamania, kradzieże, napady, akty wandalizmu. Zebrane dane mogą także pomóc w identyfikacji sprawców.

Monitoring do domu – co wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę systemów monitoringowych przeznaczonych do użytku w domach jednorodzinnych. Mogą one wchodzić także w skład rozbudowanych instalacji typu „inteligentny dom”, których zadaniem jest kontrola i zarządzanie różnymi instalacjami, w tym alarmem, dostępem na posesję i do budynku.

 

Wybierając odpowiedni monitoring do domu, warto zdecydować się na system, który wyposażony jest w kamery IP o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu można uzyskać wtedy najlepszą jakość obrazu. Kamery powinny także działać nocą – taką funkcję oferują kamery z podczerwienią.

 

Warto także zwrócić uwagę na sposób dostępu do danych z kamery. Obecnie jest to możliwe również za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym. System może także powiadamiać o wykrytym ruchu i informować o nim użytkownika przez aplikację.

 

Gdy potrzebne są nowoczesne systemy monitoringu Katowice to miasto, w którym można skorzystać z kompleksowej oferty w ramach realizacji monitoringu do domów jednorodzinnych.

Jak zamontować system monitoringowy w domu?

Systemy monitoringowe w domach mogą być zamontowane na dwa sposoby – przewodowo i bezprzewodowo. Na jaką opcję warto się zdecydować?

 

Najprostszy montaż zapewniają systemy bezprzewodowe, które działają na bazie technologii przesyłu radiowego oraz sieciowego – przez internet. Takie systemy bywają jednak bardziej zawodne w porównaniu z przewodowymi. System przewodowy sprawdzi się wtedy, gdy dom dopiero jest w budowie albo w remoncie, co pozwala na łatwe zamontowanie w nim potrzebnych komponentów.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach