Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | Klinkier

Tutaj jesteś: Budowa i remont / Dach i rynny

Piękne oblicze betonowego dachu

kategoria: Dach i rynny

Dachówka doskonała, czyli dachówka nie tylko inna niż wszystkie, bo nowoczesna, piękna i... betonowa, ale także wytrzymała na działanie warunków atmosferycznych oraz ciągle ulepszana pod względem technologicznym.

Braas pojawia się na coraz większej ilości dachów i dawno minęły czasy, gdy trzeba było przekonywać do niego inwestorów. Rok 2010 będzie kolejnym okresem triumfów betonowej dachówki Braas.

Dlaczego wybieramy beton...

Nowoczesny i specjalnie dobrany beton w dachówkach Braas czyni je wyjątkowo trwałymi - opierają się różnego rodzaju obciążeniom i naprężeniom - mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas. - Zastosowane w konstrukcji żebra wzmacniające pozwalają na zmniejszenie ciężaru dachówek przy jednoczesnym zwiększeniu wytrzymałości. Inżynierowie Braas pomyśleli także o dodatkowym zabezpieczeniu dachówki przed uszkodzeniem w trakcie transportu - gwarantuje je technologia HotMelt. Materiał, z którego są produkowane sprawia, że są odporne na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz i mróz. Dodatkowo ognioodporność i wytrzymałość na wysokie temperatury czyni dachówki jeszcze bardziej funkcjonalnym pokryciem. Współczesne dachówki betonowe Braas swój kolor zawdzięczają nie tylko powłoce zewnętrznej i strukturze budowy - Lumino i Cisar, są również barwione w masie. Dostępne są w szerokiej gamie, odpornych na działanie promieni UV kolorów - dodaje Marek Podeszwa. Do wielu zalet dachówek betonowych należy jeszcze dodać ochronę akustyczną domu i łatwość konserwacji.

Wyjątkowo ładnie... i tanio

Betonowe dachówki Braas są i będą popularne dlatego, że nie tylko mają świetne parametry techniczne, ale posiadają różnorodne kształty i kolory. Wśród sześciu oferowanych na polskim rynku modeli można znaleźć dachówkę, która zarówno będzie pasowa do najbardziej oryginalnych, nowoczesnych realizacji, jak i do tradycyjnych projektów. Dachówka betonowa Celtycka Braas jest rozwiązaniem ekonomicznym, ale też wysokiej jakości. Dostępna jest w tradycyjnych czerwieniach i brązach, ale także w odważnym grafitowym czy czarnym. Klienci chwalą sobie piękny, symetryczny falisty kształt połaci dachowej, który można uzyskać jedynie za jej pomocą. Równie popularna jest betonowa dachówka Grecka, która swoim kształtem przypomina połać dachu pokrytą dachówką ceramiczną Mnich i Mniszka. W kolorze ceglanym lub brązowym jest idealna dla inwestorów, którzy chcieliby uzyskać efekt starego, rodzinnego siedliska. Dach pokryty dachówkową betonową Romańską, wyprodukowaną w trójwarstwowej technologii Cisar, zapewnia cenioną przez klientów jakość i piękno harmonijnej połaci. Niewątpliwym hitem w Polsce jest dachówka betonowa Bałtycka, która ma falisty, asymetryczny profil. Dzięki niej połać dachu ma niezmiennie popularny wśród inwestorów kształt fal, wśród których malowniczo załamuje się światło. Co więcej dachówka betonowa Bałtycka jest produkowana w technologii Cisar na jednej z najnowocześniejszych technologicznych linii na świecie w fabryce Braas w Płońsku. Najnowocześniejszym, minimalistycznym i eleganckim kształtem cechuje się betonowy model Tegalit. Dachówka ta łączy zalety modeli zakładkowych z płaskim, pięknym profilem. Idealna do nowoczesnych geometrycznych projektów wybierana jest przez inwestorów stawiających na magię prostoty. Dachówka betonowa Reviva łączy zalety modeli zakładkowych takich jak: mniejszy ciężar na metr kwadratowy, szybkość układania i trwałość z klasycznym kształtem karpiówki. Ta niezwykła propozycja jest dostępna także w niezwykłym, stylizowanym kolorze rustykalnym.

Dzisiaj już ponad 25 mln ludzi mieszka w domach pokrytych dachówką betonową Braas, ponieważ beton używany do jej produkcji jest nowoczesnym, zdrowym i trwałym materiałem. Producent tych pięknych dachówek już nie raz rewolucjonizował oblicze dachów i niezmiennie trafia w gusta klientów.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach