Szukaj w serwisie

Kategorie:

Nawierzchnie | Ogrody zimowe | Bramy i ogrodzenia | Balkon i taras

Tutaj jesteś: Wokół domu / Bramy i ogrodzenia

Pozłacana klamka do bram garażowych

kategoria: Bramy i ogrodzenia
Pozłacana klamka do bram garażowych
Pozłacana klamka do bram garażowych [fot. Normstahl]

Otwierając i zamykając garażowe wrota, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność klamek, ale także ich wygląd. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi unikalny produkt – złota klamka firmy Normstahl. Jest ona odporna na zniszczenia, a jej największym atutem jest designerski wygląd uzyskiwany w długim i skomplikowanym procesie wytwórczym.

Klamka jest niezbędnym elementem każdego wejścia. Jej naciśnięcie powoduje przedostanie się do wnętrza domu, mieszkania, piwnicy czy garażu. To, jaki kształt ma klamka oraz z jakiego materiału powstała ma olbrzymie znaczenie. Złotą klamkę firmy Normstahl cechuje nie tylko elegancja, ale także komfort użytkowania podczas otwierania i zamykania bramy.

Złoty medal za funkcjonalność

Złota klamka firmy Normstahl, producenta bram garażowych, to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesny styl. Klamka zdobi każdą bramę, a przy tym jest niezwykle funkcjonalna - pozwala łatwo odryglować zamek oraz pełni rolę uchwytu ułatwiającego otwieranie bramy. Do najważniejszych atutów klamki należy także: odporność na zadrapania i zniszczenia oraz działanie zgodnie z kierunkiem ruchu bramy. To, co jednak wyróżnia złotą klamkę firmy Normstahl, to przede wszystkim tworzywo, z którego jest wykonana. Z kolei długotrwały proces tworzenia klamki jest gwarancją prawidłowego jej funkcjonowania.

Nowoczesna technologia produkcji

Złota klamka firmy Normstahl powstaje z odlewu cynkowo – magnezowego, który po wyschnięciu, ulega wstępnemu szlifowaniu i zanurzeniu w cynie. Warto dodać, że cyna należy do metali najdawniej użytkowanych, a jej stopy znane już były w Chinach 5000 lat p.n.e. Od wieków przedmioty wykonane z cyny wyróżniają się ładną fakturą oraz niebanalnymi walorami dekoracyjnymi.

Po zanurzeniu w cynie, złota klamka firmy Normstahl zostaje poddana ponownemu, dokładnemu już szlifowaniu. Obróbka wykończeniowa powierzchni pozwala uzyskać klamce odpowiedni kształt oraz niską chropowatość. W trakcie szlifowania materiał staje się płaski i niezwykle gładki.

Przygotowanie do pozłacania

Dokładnie wyszlifowana klamka jest pokrywana rodem. Zbieg ten ma przygotować klamkę do uzyskania tytułu królewskiego. Uzyskując przyczepność do złota, produkt firmy Normstahl nabiera srebrzystego koloru. Polerowanie ręczne nadaje klamce estetycznego wyglądu. Na zakończenie, gładka i połyskliwa klamka zostaje poddana ostatniemu etapowi – pozłacaniu 14-karatowym złotem.

Firma Normstahl, wprowadzając do swojej oferty złotą klamkę, zadbała, by produkt spełniał wszystkie wymagania bezpieczeństwa, a także poprawiał komfort otwierania bramy. Dlatego też, wykonanie klamki jest procesem długotrwałym, wymagającym dużego nakładu pracy.

Złoty design


Złoty odcień produktu firmy Normstahl przywodzi na myśl czasy królewskiego dworu, kiedy to szlachetność i honor były wyznacznikiem stylu życia. Obecnie modne jest czerpanie z wzorców minionych epok oraz łączenie czasów świetności ze współczesną elegancją. Złota klamka firmy Normstahl doskonale wpisuje się w modny trend bycia ponadczasowym.
Klamka jest produktem, który urozmaica wnętrze naszego domu oraz poprawia wygląd naszych bram.  Złota klamka firmy Normstahl, łącząc w sobie designerski wygląd i funkcjonalność, urozmaici każdy garaż, nadając mu stylowości i klasy samej w sobie.

Klamka pozłacana firmy Normstahl, dopłata do klamki standardowej netto 549 zł


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach