Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | Klinkier

Profesjonalista pod ręką na co dzień

kategoria: Chemia budowlana

Drobne naprawy w łazienkach najczęściej nie wymagają obecności fachowca-wykonawcy. W takich przypadkach zazwyczaj staramy się poradzić sobie samodzielnie. Najczęściej są to niewielkie usterki, które z upływem czasu mogą przerodzić się w większy problem np.: cieknąca za umywalkę lub za wannę woda, odklejający się wieszak lub płytka ceramiczna. Prace te chcemy wykonać szybko, trwale i bez bałaganu.

Wilgoć już nie straszna

W łazienkach, pralniach, piwnicach i innych pomieszczeniach, poddanych działaniu wilgoci i wody, bardzo szerokie zastosowanie mają kleje, silikony, akryle i poliuretany. Stosujemy je do klejenia (m.in.: lustra, wieszaki) i uszczelniania (np.: umywalki, wanny, brodziki itp). Niestety zdarza się, że silikon wykruszy się po kilkuletniej eksploatacji. Dodatkowo przenikająca w głąb wilgoć wywołuje pojawianie się pleśni i grzybów. Stosując kleje nie zawsze sprawdzamy, czy nadają się one do wilgotnych pomieszczeń - dlatego przyklejone elementy odklejają się. Część produktów zawiera izocyjaniany i rozpuszczalniki, co powoduje odbarwianie powierzchni zasadowych (np. kamień naturalny) oraz korozję metali. Mając na względzie szybkość napraw oraz redukcję wydatków, do drobnych prac idealny byłby produkt łączący w sobie zalety klejów i silikonów. Idealnym rozwiązaniem są kleje na bazie MS Polimerów (np. Tytan FIX2 Klej-uszczeniacz).

Szybkie i trwałe rozwiązania

Jeśli szybko i trwale chcemy jednocześnie zamocować i uszczelnić umywalkę, wannę czy brodzik, powinniśmy wykorzystać produkt, który doskonale sprawdza się w wilgotnym środowisku i nie zmienia swoich parametrów w długim czasie użytkowania.

Tam, gdzie potrzebny jest produkt łączący zalety klejów i silikonów zastosowanie znajduje Tytan Fix2 - bardzo mocny klej-uszczelniacz na bazie MS Polimeru o szerokim zakresie zastosowań, działający nawet na „trudnych" powierzchniach jak szkło, kamień naturalny czy metale. Tytan Fix2 Klej-uszczelniacz posiada bardzo szybki chwyt początkowy. Po utwardzeniu tworzy trwałe i elastyczne połączenie o bardzo wysokiej sile spajania. Spoina jest niewrażliwa na działanie większości chemikaliów. Dodatkowo może być malowana farbami (także wodnymi) już po utwardzeniu naskórka (mokre na mokre) bez wpływu na tempo utwardzania. TYTAN FIX2 Klej-uszczelniacz zalecany jest do przyklejania większości materiałów stosowanych w budownictwie do wszystkich rodzajów podłoży. W większości przypadków nie wymaga użycia gruntu. Jest nietoksyczny i praktycznie bezzapachowy, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach zamkniętych i o słabej wentylacji.

Do wewnątrz i na zewnątrz

Zdarza się, że jesteśmy zmuszeni wykonywać drobne prace naprawcze na zewnątrz budynku - np. dokleić płytkę stopnicową na schodach czy uzupełnić element klinkierowy na elewacji. W tego typu pracach zastosowanie znajdują również kleje na bazie MS Polimerów (np. Tytan Fix2 Klej-uszczelniacz) . Tytan Fix2 Klej-uszczelniacz jest odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Może być stosowany do klejenia i uszczelniania m.in. kamienia naturalnego, cegły, betonu, szkła, luster, drewna, tynku, wełny mineralnej, waty szklanej, płyt kartonowo-gipsowych, większości tworzyw sztucznych oraz metali. Uzyskana spoina jest odporna na działanie szerokiego zakresu temperatur (od -400C do + 900C). Zaletą jest także długi czas pracy: od 25 do 45 min.

TYTAN FIX2 Klej-uszczelniacz dostępny jest w dwóch wersjach: bezbarwnej i białej.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach