Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budowa | Okna i akcesoria | Technologie budowy domów | Jak budować

Uszczelki TPE do okien. Czy są lepsze od tradycyjnych uszczelek gumowych?

kategoria: Okna i akcesoria
Uszczelki TPE do okien. Czy są lepsze od tradycyjnych uszczelek gumowych?
Nowoczesne uszczelki do okien TPE.

Uszczelki do okien mają za zadanie właściwe uszczelnienie okna. Uszczelki muszą być przy tym odporne na działanie czynników zewnętrznych, wytrzymałe i mało widoczne. Sprawdźmy, czy zyskujące coraz większą popularność uszczelki do okien TPE sprawdzają się lepiej, niż tradycyjne uszczelki gumowe.

Uszczelki do okien TPE skutecznie wypierają dotychczas stosowane, tradycyjne uszczelki gumowe. Nie bez powodu są lepsze...

  • Uszczelki do okien TPE - 7 zalet

1. Właściwości termozgrzewalne uszczelek TPE powodują, że w przeciwieństwie do zwykłych uszczelek gumowych nie powstają szczeliny w narożach, co gwarantuje lepszą szczelność okien.

zdjecie
Tradycyjne gumowe uszczelki do okien.
2. Tradycyjne uszczelki do okien wykonane są z jednolitej mieszanki gumy, podczas gdy uszczelki do okien TPE są wieloskładnikowe i przez to odporniejsze na czynniki atmosferyczne oraz procesy starzenia.

3. W części mocującej uszczelek TPE, zastosowano półsztywny elastometr, który zapewnia stabilne zamocowanie uszczelki, zapobiega jej odkształceniom, ogranicza jej rozciąganie, kurczenie i skręcanie wzdłużne, co w połączeniu ze zgrzaniem na narożach eliminuje zjawisko kurczenia się uszczelek w niższych temperaturach i uniemożliwia powstawanie szczelin oraz mostka termicznego w norożach szyb.

4. W części funkcjonalnej (wystającej) uszczelek TPE zastosowano miękki elastomer. Taka konstrukcja uszczelek powoduje, że minimalnie wystają one poza krawędź profili, więc są bardziej dyskretne i estetyczne.

5. Specjalny, płaski kształt uszczelek TPE oraz przesunięcie ich osi w kierunku krawędzi profilu zapewnia doskonałe przyleganie na całej powierzchni zapewniając jednakową szczelność przy różnej mocy docisku.

6. Sposób mocowania uszczelek TPE wyklucza możliwość przypadkowego wypadnięcia ich przy myciu, otwieraniu czy przymarznięciu do ramy okiennej.

7. Gładsza powierzchnia uszczelek TPE przyciąga mniej cząstek kurzu, a jednocześnie ogranicza zjawisko smug na szybach powstających podczas mycia okien, szczególnie często występujące przy czarnych uszczelkach gumowych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach