Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

W jaki sposób oszczędzać przy robieniu codziennych zakupów?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
W jaki sposób oszczędzać przy robieniu codziennych zakupów?

Wbrew pozorom, na codziennych zakupach wydajemy najwięcej. Drobne, ale regularne wizyty w sklepie, są odpowiedzialne za duży wyciek pieniędzy z domowego budżetu. Aby zaoszczędzić, wcale nie trzeba wybierać gorszych jakościowo produktów czy rezygnować z ulubionych przekąsek - wystarczy po prostu na bieżąco kontrolować ceny i wybierać te sklepy, w których produkty kosztują najmniej. Prawda, że proste? Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci robienie tańszych i bardziej racjonalnych zakupów.

Punkt pierwszy: sprawdzaj ceny w sklepach

Ceny produktów potrafią bardzo różnić się od siebie, w zależności od poszczególnych sieci handlowych. Najdrożej jest oczywiście w małych osiedlowych sklepikach rodzinnych, które z uwagi na drobny handel nie mają zwykle tak silnych zdolności negocjacyjnych i korzystnych umów z dostawcami jak dyskonty czy supermarkety. Dlatego warto porównywać ceny na bieżąco, na przykład korzystając z aplikacji https://blix.pl/, dzięki której w kilka chwil można porównać ofertę najpopularniejszych sklepów i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Punkt drugi: wybieraj większe opakowania

Zawsze sprawdzaj wagę za litr/kilogram. W zdecydowanej większości przypadków będzie tak, że zbiorcze produkty będą wychodzić korzystniej pod względem cenowym aniżeli mniejsze opakowania. Czasami jednak może się zdarzyć, że ku naszemu zaskoczeniu produkty w mniejszych opakowaniach będą miały korzystniejszy stosunek ceny do wagi. Warto więc to za każdym razem porównywać, aby nie dać się złapać na marketingowy haczyk.

Punkt trzeci: chodź do sklepu najedzony i nie zabieraj ze sobą dzieci

Zespoły marketerów wykorzystują każdy z możliwych sposobów na to, aby zwiększyć Twój koszyk zakupowy. Organizują na przykład taki układ komunikacji w sklepie, że aby dojść do produktów kosmetycznych, musisz przejść obok pachnącego pieczywa, pieczonych kurczaków z rożna i półki z chipsami. Marketing sensoryczny jest tym, co pozwala zaprząc zmysły do uzyskiwania większych zysków. Sieci handlowe korzystają z tego bez skrupułów. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupach, wychodź do marketu najedzony - będziesz wówczas mniej podatny na tego typu sztuczki. Jeżeli możesz, nie zabieraj też ze sobą dzieci - to emocjonalne istoty, które łatwo ulegają magii chwili, a które trudno przekonać racjonalnymi argumentami. Jeżeli nie chcesz przeżywać scen histerii urządzanych na środku sklepu, po prostu zostaw je pod opieką babci. Zanim wybierzesz się na zakupy, sporządź też listę potrzebnych produktów. Możesz ją zrobić, przeglądając gazetki promocyjne najpopularniejszych dyskontów, na przykład na tej https://blix.pl/sklep/lidl/ lub na tej stronie https://blix.pl/sklep/biedronka/.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach