Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

W jaki sposób warto wykończyć podłogę?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
W jaki sposób warto wykończyć podłogę?

Podłoga stanowi podstawę każdej aranżacji wnętrza. Dobrze dobrana i wykonana jest połową sukcesu. Aby podłoga była atrakcyjnym tłem dla pozostałych elementów musi być zadbana i wypielęgnowana. Do jej wykonania ceni się również materiały odporne na użytkowanie, które w razie potrzeby, możemy naprawić lub odnowić. Mnogość materiałów i produktów dostępnych na rynku daje wiele możliwości. Możemy stworzyć indywidualny i oryginalny projekt, lub wybrać sprawdzone, klasyczne rozwiązania.

Niezależnie jednak od naszego wyboru, musimy uwzględnić następujące  kategorie:

  • parametry techniczne – w zależności od miejsca w jakim planujemy podłogę, będzie musiała poddawać się wpływom różnych czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, wilgotność, tarcie.
  • pielęgnacja – niektóre propozycje nie wymagają szczególnej pielęgnacji, inne znowu sa bardzo wymagające i delikatne. Dlatego warto zastanowić się jakie zagrożenia będą oddziaływać na planowana podłogę i ile czasu chcemy poświęcać na jej pielęgnację.
  • walory dekoracyjne – które powinniśmy dobierać jako ostatnie. Rodzaj nawierzchni, barwa, układ to cechy, które w bardzo dużym stopniu oddziałują przede wszystkim na charakter wnętrza, mogą podkreślać jego styl, stanowić tło lub dekorację.

Aby zaspokoić indywidualne oczekiwania klientów, producenci oferują nam wiele materiałów, które mogą być zastosowane jako wykończenie podłogi.

Do wykończenia podłogi możemy wykorzystać:

  • Drewno - jest to materiał ekologiczny, trwały i szlachetny. Producenci oferują nam cały wachlarz produktów, w ofercie dostępnej na rynku mamy do wyboru solidne deski i klepki, które mogą być zróżnicowane  pod względem rozmiarów, typu drewna i sposobu zastosowania. Dodatkowo dla pełnego zadowolenia, mamy do wyboru sposób wykończenia : olejowanie lub lakierowanie. Każdy z tych rodzajów wykończenia ma swoje duże zalety. W firmie Artcore bardzo chętnie dopasujemy odpowiedni produkt do Państwa potrzeb: http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane
  • Panele podłogowe – to idealny sposób na sprawne i łatwe wykończenie podłogi. Bogata oferta wzorów i barw paneli daje możliwość unikalnego zaprojektowania pomieszczenia. Dokonując wybory paneli podłogowych należy pod uwagę wziąć ścieralność paneli. Dzięki atrakcyjnej cenie i łatwości montażu panele są jednym z najpopularniejszych sposobów wykończenia podłogi.
  • Podłogi korkowe – są coraz bardziej doceniane ze względu na swoje szczególne właściwości. Właściwości termoizolacyjne i izolacja akustyczna, elastyczność przyjazna dla bosych stóp i naturalne pochodzenie to tylko niektóre z zalet podłogi korkowej. Korek ma pozytywny wpływ na kwestie zdrowotne organizmu, jest przyjemny i ciepły w odczuciu, dzięki plastyczności amortyzuje wstrząsy, odciąża organizm, kręgosłup. Podłoga korkowa ma również właściwości antybakteryjne i filtracyjne, dlatego są doskonałe na wykończenie pomieszczeń w których przebywają osoby szczególnie wrażliwe – dzieci, alergicy. Wyliczając wszystkie zalety korka, nie możemy pominąć jego ogromnej wytrzymałości na uszkodzenia i wgniecenia, dzięki czemu staje się materiałem niezniszczalnym.
  • Płytki ceramiczne – ciekawe wzornictwo, bogata gama kolorystyczna i duża odporność na czynniki zewnętrzne sprawiają, że jest to materiał bardzo popularny. Dodatkowo relatywnie niska cena sprawiają, że bardzo często decydujemy się na takie wykończenie podłogi. Dokonując wyboru płytek ceramicznych powinniśmy kierować się grupą ścieralności i przeznaczeniem (na zewnątrz / do wewnątrz). Płytki ceramiczne, pomimo wielu zalet, posiadają jedna poważną wadę – ich montaż jest trudny i pracochłonny, a ewentualne prace naprawcze bardzo utrudnione.

Szeroka gama produktów sprawia, że jesteśmy w stanie znaleźć produkt, który doskonale dopasuje się do każdego wnętrza. Niezależnie od wybranego rodzaju wykonania podłogi, musimy pamiętać o jej prawidłowym wykończeniu. Najpopularniejszym sposobem wykończenia podłogi jest zastosowanie listew przypodłogowych. Do wyboru mamy listwy wykonane z drewna, z płyty MDF, z duroplastu. Listwy mogą być polakierowane na wymagany kolor, o zróżnicowanych wysokościach. Zastosowanie listew przypodłogowych poprawia stabilność podłogi oraz jej dekoracyjność.

Podłoga to jeden z głównych elementów, determinujących styl panujący we wnętrzu. Wybór odpowiedniego materiału do wykonania podłogi nie jest łatwy, zwłaszcza, że mamy do wybory szeroką ofertę produktów. Właściwie dobrana podłoga stanowi piękną bazę pod tworzenie aranżacji we wnętrzu, może być jej dopełnieniem, nierozerwalnym elementem, atrakcyjną dekoracją albo spokojnym tłem. Wszystko zależy od Państwa!

W jaki sposób warto wykończyć podłogę?


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: justyna
dn. 09.02.2017 godz. 13:15:19
u mnie w salonie i sypialni położyłam podłogę drewnianą, a w reszcie pomieszczeń płytki ceramiczne, według mnie najlepsze rozwiązanie
Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach