Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowo¶ci rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzêdzia | Zabytki

Tutaj jeste¶: Aktualno¶ci / Temat na czasie

Wymarzony dom Piotra Gruszki - z wysokimi futrynami i boiskiem

kategoria: Temat na czasie

Gdy polska dru¿yna gra na zawodach i siatkarskie emocje siêgaj± zenitu, zastanawiamy siê czasem jak wygl±da ¿ycie zawodnika po powrocie do domu. I jak mieszkaj± nasi siatkarscy mistrzowie… Piotr Gruszka zgodzi³ siê opowiedzieæ o swoim nowym domu, budowanym w okolicach Czêstochowy.

Pierwsze, co zauwa¿amy, zbli¿aj±c siê do budowy, to stosunkowo du¿y rozmiar budynku. Dom jest parterowy, ze strychem nieu¿ytkowym, wiêc na jednej kondygnacji zlokalizowano wszystkie pomieszczenia: kuchniê, salon, pokoje dla Piotra Gruszki i jego ¿ony Aleksandry oraz ich dzieci, a tak¿e pokój go¶cinny - st±d wielko¶æ budynku.

Uwagê przyci±ga te¿ dwudzielna bry³a. Jak wyja¶nia Piotr Gruszka, specjalnie kupili z ¿on± projekt nietypowy, ³±cz±cy w sobie elementy tradycyjne i nowoczesne. Przednia strona budynku, obejmuj±ca gara¿, kuchniê oraz salon, tworzy czê¶æ nowoczesn±, z p³askim dachem. Z kolei czê¶æ sypialna ma cechy architektury tradycyjnej, co podkre¶lone zosta³o przez dach klasyczny, dwuspadowy.

Materia³y

Rozpoczêta jesieni± 2009 roku budowa szybko nabra³a konkretnych kszta³tów. Ju¿ w zimie wzniesione zosta³y ¶ciany. S± one wykonane z pustaków ceramicznych Röben THERMOZIEGEL. Ceramiczna jest równie¿ dwuspadowa czê¶æ dachu, pokryta dachówk± Röben MONZAplus w kolorze antracytowym. Dlaczego wybrali te, a nie inne materia³y?

  • Chcê, ¿eby dom by³ cichy, ciep³y, funkcjonalny i energooszczêdny. Dlatego zdecydowa³em siê na ceramikê - mówi Piotr Gruszka. Dachówki ceramiczne s± stosunkowo ciê¿kie, dlatego t³umi± ha³asy, a ¶ciany z pustaków zapewniaj± dobr± temperaturê wewn±trz pomieszczeñ i w zimie, i w lecie - dodaje.

Bez basenu, ale z boiskiem

Zapytany o udogodnienia w swoim domu, Piotr Gruszka ¶mieje siê, ¿e nie bêdzie budowaæ basenu.

  • W naszym klimacie nie jest to najlepszy pomys³. Nie chcê te¿ inwestowaæ w drogie rozwi±zania w rodzaju domu inteligentnego, ¿eby¶my nie byli ca³kowicie zale¿ni od elektroniki. Zamiast tego planujê zagospodarowaæ przestrzeñ wokó³ domu na boisko do siatkówki i do badmintona, co pozwoli mi utrzymaæ formê. A najwiêksze udogodnienie, o jakim zawsze marzy³em, to specjalne, wysokie futryny, dziêki którym w koñcu nie bêdê musia³ siê schylaæ przechodz±c przez drzwi - dodaje najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy 2009, mierz±cy 206 cm.

Czas zapu¶ciæ korzenie

Na decyzjê o budowie domu, do której Pañstwo Gruszka dojrzewali d³ugo, mia³a wp³yw potrzeba, ¿eby osi±¶æ w jednym miejscu.

  • By po skoñczonym meczu móc siê zrelaksowaæ we w³asnym ogródku - wyja¶nia siatkarz. Na razie nie wiadomo dok³adnie, kiedy bêdzie to mo¿liwe.

Piotr Gruszka chcia³by, ¿eby uda³o siê ukoñczyæ budowê w lecie 2011 roku. Mimo licznych zajêæ i sta³ych wyjazdów (obecnie gra w Turcji), stara siê nadzorowaæ kolejne etapy. W tej chwili trwaj± przede wszystkim prace wewn±trz domu, m.in. instalacyjne. Na zewn±trz brakuje elewacji, ale s± ju¿ wstêpne plany, jak j± wykoñczyæ - przynajmniej w czê¶ci ma byæ zastosowany klinkier. Rodzinie Piotra Gruszki zale¿y, ¿eby dom by³ ich azylem, st±d nacisk na ciszê, ciep³o i energooszczêdno¶æ. Jak podkre¶la siatkarz, jego wymarzony dom musi te¿ byæ funkcjonalny.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Tre¶æ komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptujê regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
G£ÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNO¦CI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach