Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | Zabytki

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek budowlany

Wynajem szalunków ściennych kiedy się opłaca?

kategoria: Rynek budowlany

Szalunki ścienne używa się obecnie na szeroką skalę w nowoczesnym budownictwie. Z ich pomocą możliwe jest szybkie i niedrogie formowanie poszczególnych ścian w różnego rodzaju budynkach. Kiedy warto rozważyć ich wynajem i w jakich przypadkach będzie to opłacalne? Podpowiadamy.

Do czego służą szalunki ścienne?

Szalunki ścienne służą do szybkiego wznoszenia ścian. Umieszcza się je w wybranym miejscu, umacnia, a następnie zalewa mieszanką betonu. Gdy ściana skończy się formować, każdy z szalunków ściennych jest demontowany i w zaledwie kilka chwil jest gotów do umieszczenia w nowej lokalizacji. Czynności się powtarza, aż do momentu zakończenia budowy.

Szalunki ścienne zastępują tradycyjną metodę deskowania, która wymaga dużej ilości drewna, sporo pracy i stwarza nierzadko problemy z precyzyjnym formowaniem poszczególnych ścian. Nic więc dziwnego, że obecnie bardzo rzadko korzysta się z klasycznych rozwiązań. Tym bardziej że na rynku dostępny jest szeroki wybór szalunków ściennych. Są dostępne zarówno lekko, jak i średnio gabarytowe. Można korzystać z szalunków ściennych w formie prostych ścian, jak i tych z przygotowanymi otworami na okna i drzwi.

Dlaczego warto wynajmować szalunki ścienne?

Niebagatelną zaletą szalunków ściennych jest to, że są one wykonane z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Zazwyczaj do ich produkcji używana jest stal ocynkowana z dodatkiem innych surowców. Pokrywa się je dodatkowo specjalnymi substancjami, które działają ochronnie. Warunki pogodowe nie mają więc wpływu na ich trwałość. Wszystkie modele szalunków ściennych dostępne na rynku są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Nawet niewielkie uszkodzenia, których czasem nie sposób uniknąć w trakcie pracy, nie wpływają na ich użyteczność. Tym samym wynajem używanych szalunków ściennych ma ogromny sens, ponieważ otrzymujemy do użytku produkt w pełni funkcjonalny. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć na stronie https://szalbud.pl/.

Zobacz także: http://www.onarzedziach.pl/rusztowania-uzywane-na-co-zwrocic-uwage-przed-ich-zakupem,186,aktualnosc.html

Kiedy warto wynająć szalunki ścienne?

Wynajem szalunków ściennych jest szczególnie opłacalna w sytuacji, w której wznosimy niewielki budynek, na przykład dom jednorodzinny. Z ich pomocą możliwe jest szybkie postawienie poszczególnych ścian, a one same staną się wtedy dla nas całkowicie bezużyteczne. Dlatego wielu inwestorów zazwyczaj bardzo chętnie wynajmuje szalunki ścienne, aby przeprowadzić niewielką budowę, dobudówkę lub remont. Kupno jest opłacalne głównie dla firm, które przez cały okres swojej działalności zajmują się wznoszeniem budynków.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach