Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | Klinkier

Z czego wybudować garaże?

kategoria: Produkty budowlane
Z czego wybudować garaże?
Materiał do budowy garażu

Przychodzi taki czas, kiedy coraz częściej zaczynamy się zastanawiać na tym, by na terenie swojej posesji wybudować garaż. Oczywiście zaraz po tym postanowieniu, pojawia się kolejne pytanie, z czego najlepiej jest wybudować miejsce do parkingu.

Garaże murowane

Chyba pierwszą myślą, jaka pojawia się w naszej głowie, jest zdecydowanie się na postawienie swojego garażu z cegły. Teoretycznie rzeczywiście takie rozwiązanie, kryje w sobie najwięcej zalet, na jakich będzie nam zależeć. Do nich zalicza się między innymi solidność oraz wytrzymałość budynków. W takim razie pod żadnym pozorem nie możemy przejmować się tym, iż coś się stanie z garażem, na przykład podczas ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak gradobicie, czy też silny wiatr. Warto mieć również na uwadze przede wszystkim to, że garaż wybudowany z cegły może posiadać izolację cieplną, a także jeśli dobrze się nad tym zastanowimy, podciągniemy do niewielkiego budynku instalację wodną i elektryczną. W takich luksusowych warunkach, każdy chciałby posiadać swoje auto. Tym bardziej, że nie ma najmniejszego problemu z tym, by podłączyć tutaj pełną automatykę, co pozwoli na dogodne otwieranie bramy garażowej.

Murowany garaż posiada jeszcze więcej zalet. Mianowicie nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby od razu zaplanować sobie kanał. Co zwiększy atrakcyjność garażu pod względem warsztatowym. Takie rozwiązanie jest szczególnie mile widziane, jeśli rzeczywiście lubimy majsterkować przy swoim samochodzie. Jeśli jednak, za każdym razem, gdy coś się z nim dzieje, odwozimy go do mechanika, to raczej taki kanał jest nam niepotrzebny.

Przejdźmy teraz do minusów takiego rozwiązania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że takich nie znajdziemy. Jednak trzeba poszukać ich nieco bardziej. Na pewno pierwszą blokadą będzie kwestia finansowa. Jeśli ktoś liczy się z każdym groszem, to z pewnością dla niego taki wydatek może okazać się kwestią nie do przeskoczenia. Wtedy warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście w obecnym stanie możemy pozwolić sobie na budowanie murowanego garażu. Inną sprawą, która często przywołuje ciarki na całym ciele, są sprawy biurokratyczne i urzędowe. W tym przypadku możemy śmiało powiedzieć, że bez pozwolenia na budowę, architekta oraz geodety, za dużo nie zdziałamy. Inaczej czekać nas będzie potężna kara finansowa lub rozbiórka. A przecież tego chcielibyśmy rzeczywiście uniknąć.

Garaże drewniane

Jeśli poszukujemy nieco tańszej alternatywy dla garaży murowanych, warto pochylić się nad obiektami wykonanymi z drewna. W tym przypadku możemy mówić o gotowych garażach, takich jak tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze, bądź też możemy je wykonać samodzielnie. Zrobienie garażu z drewna, na pewno będzie wymagać od nas zdecydowanej zręczności, a także cierpliwości. Musimy zadbać o dobrej jakości drewno, które jest w pełni wysuszone. Dysponując odpowiednimi narzędziami jesteśmy w stanie wykonać idealny dla nas garaż dosłownie w kilka tygodni. Może on uwzględniać nie tylko miejsce parkingowe dla samochodu, ale również wielu innych rzeczy, które przecież w garażu chowamy. Niewątpliwie plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że garaż wygląda niezwykle estetycznie. Nawet czasami niektórzy twierdzą, że ma on zdecydowanie większy urok, niż garaż murowany. Jednak nie skupiamy się tutaj oczywiście na samych walorach estetycznych. Do garażu drewnianego można z powodzeniem podłączyć interesujące nas instalacje, szczególnie elektryczną. W ten sposób w takim miejscu nie tylko możemy parkować auto, ale nawet umieścić mini warsztat, z którego na pewno będziemy korzystać, jeśli lubimy majsterkować. Kolejną zaletą takiego garażu jest to, że bez problemu umieścimy w nim bramę garażową, która będzie otwierała się automatycznie. Ponadto w takim budynku wykonanym z drewna, spokojnie rozplanujemy i umieścimy okienka, dające nam naturalne źródło potrzebnego światła.

Garaże blaszane

Ostatnim typem garaży, są garaże blaszane. Również uchodzą jedne z najbardziej popularnych. Ich największą zaletą jest ich szybki montaż, łatwa dostępność oraz niska cena. Naprawdę nie trzeba wykazywać się nie wiadomo jakimi zdolnościami, by na swojej posesji postawić garaż z blachy. Jeśli nie możemy sobie chwilowo pozwolić na wcześniejsze rozwiązania, to faktycznie warto zastanowić się nad blaszanym garażem. Ale warto również mieć na uwadze to, z jakimi konsekwencjami ostatecznie to się wiąże. Chociaż samochód ma dach nad karoserią, to jednak nadal blacha nie jest materiałem idealnym, jeśli chodzi o izolację przed niskimi temperaturami. Zatem podczas chłodniejszych dni, rzeczywiście możemy mieć problem ze skrobaniem szyb, a także odpalaniem silnika. Drugim minusem jest to, że raczej w blaszanych garażach nie praktykuje się montażu automatycznych bram. Jeśli zatem nie przeszkadzają Ci takie niedogodności, to garaż wykonany z blachy, może być dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. 

Z czego wybudować garaż?


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: adam
dn. 09.02.2017 godz. 12:54:32
ja posiadam drewniany i jestem z niego zadowolony, tylko trzeba pamiętać o dobrej konserwacji drewna
Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach